Archiwum

FILTRUJ PO DACIE

Recepta na Skuteczne Działanie !

Szanowni Państwo,

 

My jako mieszkańcy powinniśmy mieć pozytywny wpływ na działanie Rady Dzielnicy. Powinniśmy

na bieżąco współpracować z Radnymi i inspirować ich do działania w naszym imieniu.

czytaj dalej

Decyzja Zarządu w sprawie Wyborów Samorządowych

Drodzy Sadybianie,

Zarząd Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba podjął decyzję o aktywnym włączeniu się Towarzystwa w kampanię wyborczą w Wyborach Samorządowych 2014.

czytaj dalej

Festiwal Otwarte Ogrody 2014 - program

W upalnym, majowym powietrzu czuć zapach akacji i jaśminów, ptaki nad Jeziorkiem Czerniakowskim karmią już swoje pisklaki, a zielone ogrody Sadyby szykują się do jednego z najważniejszych wydarzeń roku. My także, bo festiwal kultury Otwarte Ogrody Sadyby 2014 jest już za dwa tygodnie.

czytaj dalej

WSPARCIE FESTIWALU OTWARTE OGRODY

Już za miesiąc, w dniach 7-9 czerwca, odbędzie się na warszawskiej Sadybie doroczny festiwal kulturalny „Otwarte Ogrody”. Jak zwykle, czekają nas liczne koncerty, wystawy, spacery z przewodnikiem, wykłady, podchody, wydarzenia sportowe. W sumie mieszkańcy Sadyby, którzy w wielu przypadkach otworzą…

czytaj dalej

Program festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2013

Piątek, 7 czerwca 2013

20.00–21.30 Małe zbrodnie małżeńskie. Oficjalne otwarcie festiwalu. Po raz pierwszy na festiwalu gościmy przedstawienie teatralne, i to od razu najwyższych lotów. Stworzone na podstawie dramatu modnego obecnie na świecie pisarza Érica-Emmanuela Schmitta, z udziałem znanych…

czytaj dalej

Konkurs „Najpiękniejszy Ogród Sadyby 2013”

Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, mieszkańcy Sadyby z pasją poświęcają swój czas i energię oddając się pielęgnacji przydomowych ogrodów. To dzięki Waszym wysiłkom, drodzy Sąsiedzi, doroczny Festiwal Otwartych Ogrodów zyskuje wyjątkową oprawę.

czytaj dalej

Pchli targ czyli mydło i powidło za grosze

Ta impreza łączy pokolenia jak żadna inna. Sprzedawać i kupować tanie używane rzeczy chcą wszyscy. Młodzi, dojrzali i starzy przyszli na kolejny pchli targ na Sadybie.

czytaj dalej

Europejskie Dni Ptaków nad Jeziorkiem Czerniakowskim

Jeziorko Czerniakowskie już wkrótce gościć będzie sympatyków ptaków z całej Warszawy. Z okazji Europejskich Dni Ptaków, 4 i 6 października zorganizowane tu zostaną dwie wyjątkowe imprezy.

czytaj dalej

Powiało Zachodem. Nowe ogrody otwarte dla sztuki

Festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie rozszerza się. Obok ogrodów, goszczących tę imprezę od lat, w 2012 roku doszło kilka nowych – głównie z młodszej, zachodniej strony osiedla.

czytaj dalej

Najpiękniejsze ogrody w azaliach i rododendronach

Po dwóch latach przerwy, wrócił na Sadybę konkurs ogrodów. Zaledwie ułamkiem punktu wygrała go Hanna Puchalska z ul. Klarysewskiej 38. To już druga nagroda dla tego ogrodu – poprzednią zdobył pięć lat temu.

czytaj dalej

Starsi Panowie wreszcie tam, gdzie ich miejsce

Choć Starsi Panowie byli śpiewani na Sadybie przy wielu okazjach, to dopiero w tym roku dotarli na specjalnie poświęcony im skwer.

czytaj dalej

Wirtuozi skrzypiec wystąpili przed sąsiadami

Tegoroczny festiwal Otwarte Ogrody można by śmiało nazwać świętem skrzypiec. Przed swoimi sąsiadami z Sadyby zaprezentowali się bowiem najwięksi wirtuozi tego instrumentu z dwóch pokoleń.

czytaj dalej

Tłumy podążają za światłem latarni

Sadyba zyskała nowy szlak edukacyjny. Szlak latarni gazowych to historia Sadyby, opowiedziana przez pryzmat domów i ludzi mijanych na ‘gazowych” ulicach.

czytaj dalej

Wnuk legendarnego poety otwiera nocny szlak sztuki

Wnuk znanego poety przygotował na Sadybie niecodzienną wystawę zdjęć. Jeśli chcemy zrozumieć jej przesłanie, musimy zaczekać… aż zapadnie zmrok.

czytaj dalej

Rodzina i przyjaciele ożywili ducha poety

Znali go prywatnie i zawodowo. Razem pisywali wiersze, spędzali wakacje, odbywali debaty telewizyjne i wieczorki autorskie, urządzali imprezy towarzyskie. Najbliżsi przyjaciele i rodzina zebrali się na Sadybie, by powspominać wielkiego poetę – Stanisława Grochowiaka.

czytaj dalej

Do trzech razy sztuka. Jest plan ochrony Jeziorka

Choć od lat towarzyszyły mu ostre debaty publiczne, wszedł w życie zupełnie bez echa. Od 1 czerwca 2012 r. obowiązuje pierwszy w historii plan ochrony Jeziorka Czerniakowskiego. Określa przyszłość rezerwatu na najbliższe 20 lat.

czytaj dalej

Grochowiak. Szkice do portretu ojca w roli dziadka

Kim był Stanisław Grochowiak?

Słynnym polskim poetą, turpistą, postacią lubianą, towarzyską, dziadkiem?

czytaj dalej

Sadyba otwiera ogrody - program

Prywatne ogrody Sadyby znów zapraszają wszystkich chętnych na spotkania ze sztuką w kameralnej skali. Oto pełny program festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2012.

czytaj dalej

Wkrótce pójdziemy nowym szlakiem latarni

Już w maju przejdziemy się nową ścieżką edukacyjną po Sadybie. Szlak latarni gazowych połączy obie części Miasta Ogrodu – wschodnią i zachodnią.

czytaj dalej

Duch poety - Stanisław Grochowiak znów na Sadybie

Jeden z największych poetów powojennej Polski.  Młodzież zna go z kanonu lektur, ale nawet dla dawnych sąsiadów z Sadyby pozostaje już tylko dawnym wspomnieniem.   Na tegorocznym festiwalu Otwarte Ogrody wskrzeszamy Stanisława Grochowiaka.

czytaj dalej

Dwie osobowości skrzypiec gwiazdami festiwalu!

Z dumą informujemy, że gwiazdami tegorocznego festiwalu Otwarte Ogrody będą mieszkający na Sadybie wirtuozi skrzypiec – Krzysztof Jakowicz i Aleksandra Kuls. To właśnie z ich powodu, musząc dopasować się do ich kalendarzy koncertowych i wyjazdowych, zdecydowaliśmy się odstąpić od stałego terminu…

czytaj dalej

Nie spoczęli na laurach. Kolejne nowe latarnie

Dopiero informowaliśmy o przyznaniu nagrody latarniom postawionym na Sadybie w 2011 r., a już idą za nimi kolejne. Tym razem Urząd Dzielnicy Mokotów planuje wymianę latarni na ulicach Koronowskiej, Juraty i Woziwody.

czytaj dalej

Sadyba: nagroda za najlepsze oświetlenie w kraju

Sadyba po raz kolejny otrzymała nagrodę w konkursie na najlepsze oświetlenie polskich miast w 2011 r. Tym razem wyróżnienie przypadło ulicy Zdrojowej i Skwerowi Starszych Panów.

czytaj dalej

Udekorowali swoje domy i… wygrali

Pierwszy konkurs na świąteczne dekoracje sadybiańskich domów rozstrzygnięty. Trzy z czterech nagród zgarnęli mieszkańcy młodszej, zachodniej części Sadyby.

czytaj dalej

Festiwal Otwarte Ogrody w nowym terminie!

Tegoroczny festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie odbędzie się w dniach 18-20 maja 2012. To o trzy tygodnie wcześniej niż zwykle.

czytaj dalej

Sadyba pięknieje. Zobacz, co przybyło w 2011

Niedawno skwer, ulica i latarnie gazowe, wkrótce boisko sportowe, latarnie elektryczne i nowe drzewa. Mimo posuchy finansowej, na Sadybę wciąż płyną miejskie pieniądze.

czytaj dalej

Władze namawiają do kopania

Warszawscy urzędnicy planują zbudowanie na Sadybie aż czterech sztucznych boisk. Jeśli wierzyć planom miejskich urzędników, Sadyba stanie się wkrótce zagłębiem kopanego sportu. Sztuczne boiska do piłki nożnej powstaną w dwóch miejscach: przy szkole 115 na Okrężnej i w klubie piłkarskim Delta przy…

czytaj dalej

Młodzi Żydzi odkrywają zaginiony azyl

O słynnym kibucu na Czerniakowie wiedziano tylko z książek. Nikt nie potrafił wskazać jego miejsca. Aż do dziś. We wrześniu pierwszy raz od wojny dotarła tu znów grupa żydowskiej młodzieży.

czytaj dalej

Sadyba i Grunewald. Dwa miasta ogrody

Punkt wyjścia był ten sam. Duże parcele na peryferiach, zarządzane zgodnie z rygorystycznym planem, dobrze skomunikowane z centrum. Jak wynika z nowego opracowania UW, dziś Sadyba i Grunewald to jednak dwa różne światy.

czytaj dalej

Odeszła legenda, honory dla wybitnych

Owacją na stojąco Walne Zgromadzenie Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba pożegnało lokalną legendę i uhonorowało kilkunastu zasłużonych. Zdecydowało też o przyszłości, przyjmując nowy statut i nowe władze.

czytaj dalej

Wizjoner fantasy i pasjonatka kominów

Ludzie renesansu. On żywiołowy - tworzy performance, mural i reklamę, ale też doradza w akcjach społecznych. Ona spokojna - robi zdjęcia i tłumaczy książki. Łączy ich pasja do mozolnej pracy z papierem – do grafiki i rysunku. Podczas festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2011 Przemek „Trust”…

czytaj dalej

Wernisaże, wernisaże, wernisaże

Wśród różnych rodzajów sztuk, największym wzięciem wśród sadybiańskich artystów cieszy się malarstwo. Tym razem na festiwalu Otwarte Ogrody gościliśmy aż czterech malarzy.

czytaj dalej

Ogrody Czerniakowskie odżyły po latach

Trudno było tu trafić. Drogi do tego miejsca nie znali nawet pobliscy mieszkańcy. Schowany między wysokimi blokami XIX-wieczny drewniany dworek stał w ciszy od końca lat 80-tych. Aż do 3 czerwca 2011. Późnym popołudniem ściągnęło tu kilkaset osób, ciekawych poznać wielką historię majątku „Ogrody…

czytaj dalej

Od szaleńczego biegu do lemoniady i ogniska

Dzieci wymyślały niebo, sprzedawały używane rzeczy na pchlim targu, śpiewały przy ognisku. Ale największe emocje na festiwalu Otwarte Ogrody wzbudziła w nich gra terenowa.

czytaj dalej

Jak elektryczne latarki zapaliły 12 gazowych latarni

Rzadko można dziś samemu tworzyć historię. Udało się to kilkuset osobom, które przyszły przed północą 4 czerwca na Skwer Starszych Panów. Dzięki latarkom, które przynieśli na e-mailowy apel organizatorów, wielu z nich samodzielnie odpaliło 12 nowych latarni gazowych. Inni im dzielnie sekundowali.…

czytaj dalej

Amerykanin na Sadybie. Radziwiłłowie o Kennedych

Do dworku na Powsińskiej ściągnęły tłumy. Sadybianie mogli wreszcie z pierwszej ręki dowiedzieć się o owianej tajemnicą i urosłej do mitu karcie historii swojego osiedla. O wizytach rodziny Kennedy na Sadybie opowiadali jej krewni z zamieszkałej tu rodziny Radziwiłłów.

czytaj dalej

Zdobyliśmy nagrodę Południa!

Tegoroczna nagroda tygodnika Południa przypadła Towarzystwu Miasto Ogród Sadyba. Obok nas wśród kilku laureatów znaleźli się reżyser Andrzej Wajda i fotograf Chris Niedenthal.

czytaj dalej

Zobacz, co się działo na festiwalu w 2010 - film

Ubiegłoroczny festiwal na Sadybie obfitował w wielkie nazwiska. Byli tu m.in. guru reklamy Kot Przybora i Iwo Zaniewski, rzeźbiarz i performer Paweł Althamer czy też reżyser filmowy Piotr Dumała.

czytaj dalej

Festiwal Otwarte Ogrody 2011 - program

Stopniowo informowaliśmy na tej stronie o poszczególnych atrakcjach festiwalu Otwarte Ogrody. Dziś czas na pełny program.

czytaj dalej

Zwyciężył po latach prób. O Sadybie wie najwięcej

Podchodził do konkursu co roku. Zawsze był w czołówce, ale dopiero za czwartym razem odniósł zwycięstwo. Antek Moszyński z 6. klasy Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie wyprzedził 17 uczniów z klas 3-6 i zdobył pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie wiedzy o Sadybie.

czytaj dalej
Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba