WSPARCIE FESTIWALU OTWARTE OGRODY

Już za miesiąc, w dniach 7-9 czerwca, odbędzie się na warszawskiej Sadybie doroczny festiwal kulturalny „Otwarte Ogrody”. Jak zwykle, czekają nas liczne koncerty, wystawy, spacery z przewodnikiem, wykłady, podchody, wydarzenia sportowe. W sumie mieszkańcy Sadyby, którzy w wielu przypadkach otworzą na festiwal swoje prywatne ogrody, planują zorganizować 31 wydarzeń.

Udało nam się pozyskać sponsorów rzeczowych i finansowych aż na 75% z tych wydarzeń. Wśród nich znajdują się: Leroy Merlin, Advanced PR, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz Synergy. Pomagają nam też m.in.: NABO, Gondor, klub tenisowy Wars, Taniec 24, Czas na wino, Korporacja Akademicka Walecja, szkoły 103 i 115. Istnieje jednak kilka imprez, dla których nadal szukamy wsparcia finansowego.

Apel do Państwa

Zwracamy się do Państwa o pomoc. Prosimy o przekazanie darowizny w wybranej przez siebie kwocie (każda jest dobra) albo ogólnie na festiwal Otwarte Ogrody, albo na wybrane wydarzenie festiwalu. Z darowizn ogólnych zostaną dofinansowane pozycje, które procentowo uzyskały największe dofinansowanie celowe. O planowanym przelewie prosimy powiadomić nas e-mailem. 
W dowód wdzięczności - o ile sobie Państwo tego życzą - umieścimy Państwa nazwisko lub nazwę firmy na folderze festiwalu (5.000 sztuk), na stronie internetowej Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba oraz poinformujemy o Państwa wsparciu ustnie przed wydarzeniem lub pisemnie, na tabliczkach informacyjnych (w przypadku wystaw) lub w napisach końcowych (w przypadku filmu wideo). 

Na przelewy czekamy tylko do dnia 20 maja – bo to już ostatni moment, by wydrukować program.

Jeśli nam się uda zgromadzić od Państwa wszystkie pieniądze potrzebne na konkretne, wymienione niżej, wydarzenie, wydarzenie to się odbędzie, jeśli nie zdobędziemy wszystkich pieniędzy – wydarzenie z wielkim żalem zostanie wykreślone z programu. Liczymy jednak, że tak się nie stanie. Tak bowiem uczy nas doświadczenie. W ubiegłych latach, Państwa darowizny na festiwal Otwarte Ogrody sięgały kilku tysięcy złotych. Pozwoliło to sfinansować wiele ciekawych imprez, do dziś pozostających w pamięci mieszkańców Sadyby.

Oto wydarzenia, na które zbieramy darowizny:

 • Kino letnie. Plenerowy pokaz krótkometrażowych filmów artystów z Sadyby oraz amerykańsko-polskiego filmu fabularnego „Tam gdzie rosną grzyby”, montowanego w 2012 roku na Sadybie (film pokazano już w kilkunastu krajach świata, w tym krótko w Polsce). Koszt ustawienia wielkiego ekranu, nagłośnienia, miksera, akustyka, 300 krzeseł i licencji ZAIKS: 3.930 zł.
 • Wystawa obrazów znanego na świecie malarza, mieszkającego na Sadybie, Edwarda Dwurnika. Tym razem artysta pokaże swoje nigdy nie publikowane razem prace o Sadybie. Będzie można je oglądać w dzień i w nocy na podświetlanych kasetonach, rozmieszczonych wzdłuż Morszyńskiej i Okrężnej. Koszt materiałów i montażu: 2.850 zł.
 • Koncert wokalistki Olgi Matuszewskiej z gitarzystą ma stanowić miękkie wprowadzenie do klimatycznej potańcówki w starym stylu, w świetle gazowych latarni. Po ukończeniu renomowanej uczelni muzycznej Berklee College of Music w Bostonie, Olga Matuszewska przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie nagrała i wydała swój debiutancki album „Don’t Cry“. Podczas pobytu w Stanach występowała w popularnych klubach i salach koncertowych Bostonu, Chicago i Nowego Jorku. Po powrocie do Polski komponuje nowe utwory i aktywnie udziela się na warszawskiej i ogólnopolskiej scenie. Koszt honorarium z podatkami: 2.300 zł.
 • Koncert jednego z czołowych zespołów reggae młodego pokolenia The Riffers.
  Od kilku lat grają regularnie w klubach muzycznych w całej Polsce. Koszt wypożyczenia odsłuchów i dodatkowych mikrofonów – 1.400 zł.
 • Koncert zespołu Trombastic, składającego się z warszawskich trębaczy z Filharmonii Narodowej, z których jeden pochodzi z Sadyby. Zdobywcy nagrody Fryderyka. Grają muzykę dworską, z dawnych wieków, ale też lekką, współczesną. Honorarium dla muzyków spoza Sadyby: 1.200 zł.
 • Wystawa artystycznych zdjęć Sadyby „w starym stylu”. Artur Zwierzchowski zagląda w zakamarki miasta ogrodu, by pokazać, gdzie zatrzymał się czas. Koszt wywołania odbitek i kupna antyram – 740 zł.
 • Druk materiałów informacyjnych. Bez informacji, nie odbędzie się żadna impreza. Szykujemy 5000 ulotek, 50 plakatów i 2 banery. Mamy już sponsora, który zgodził się pokryć 50% kosztów produkcji, ale pozostaje jeszcze te drugie 50%. Koszt druku: 450 zł.
 • Konkurs na najładniejszy ogród Sadyby. Widocznym dowodem na zdobycie 1.-3. miejsca w konkursie jest od lat elegancka, emaliowana tabliczka o konkursie, którą zwycięzcy przykręcają na stałe przed swoją furtką. Robiona jest ona na nasze specjalne zamówienie. Koszt 3 tabliczek: 400 zł.
 • Rejestracja wideo. Festiwalowe wydarzenia szybko umykają z pamięci. Trudno oddać ich ulotną, kameralną atmosferę. Pewnym sposobem na ich zachowanie jest ich rejestracja, a potem zmontowanie w krótki 15-minutowy film. Robimy tak od lat, chcielibyśmy i w tym roku. Koszt rejestracji od rana do wieczora przez 3 dni: 1200 zł.
 • Montaż wideo. Jeśli zapis z festiwalu ma przybrać formę atrakcyjnego filmu,  surowy materiał nakręcony przez kamerzystę musi zostać przegrany na profesjonalną taśmę, zaopatrzony w licznik czasu, poważnie skrócony (z 7 godzin do 15 minut) i zmontowany. To żmudna robota. Stąd też koszt wynosi 1.400 zł.

 

Przypominamy dane do przelewu darowizny:

Konto bankowe Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba (adres: Pl. Rembowskiego 9, lok. 3, Warszawa), w banku PNB Paribas Fortis nr 66 1600 1462 0008 0917 6335 4001. Tytuł przelewu: darowizna na festiwal Otwarte Ogrody 2013 (albo: darowizna na festiwal Otwarte Ogrody 2013 – koncert….). Na przelewy czekamy tylko do 20 maja.

 

Pamiętajmy, że festiwal Otwarte Ogrody to nic innego jak doroczne święto Sadyby, przygotowane przez mieszkańców dla mieszkańców (choć nie tylko). Pokażmy, że nam też na tym święcie zależy, że je aktywnie budujemy, a nie tylko z niego korzystamy. To NASZE sąsiedzkie (a nie urzędowe) święto. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie.

Liczymy na Was, jak zawsze.

Pozdrawiamy.

Zarząd Towarzystwa Społ-Kult. Miasto Ogród Sadyba Koordynator festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2013

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba