Władze namawiają do kopania

Warszawscy urzędnicy planują zbudowanie na Sadybie aż czterech sztucznych boisk. Jeśli wierzyć planom miejskich urzędników, Sadyba stanie się wkrótce zagłębiem kopanego sportu. Sztuczne boiska do piłki nożnej powstaną w dwóch miejscach: przy szkole 115 na Okrężnej i w klubie piłkarskim Delta przy Jeziornej.

Na razie najbardziej zawansowane są prace przy pierwszej lokalizacji.  W sierpniu 2011 władze Mokotowa ogłosiły przetarg, a we wrześniu wyłoniły wykonawcę.  W miejscu żwirowo-trawiastego boiska Szkoły Podstawowej nr 115 zwycięzca przetargu, firma Gardenia, ma wykonać boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową.  Różnymi kolorami będą na nim wyznaczone linie dla kilku sportów: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, tenisa ziemnego oraz koszykówki. Dodatkowo powstaną: 2 bramki do piłki ręcznej, 2 komplety słupków do siatkówki i badmintona z siatką i antenkami, 1 komplet słupków do tenisa ziemnego z siatką, 4 komplety koszów do koszykówki.  To nie wszystko – powstanie też bieżnia, piaskownica do skoku w dal, stanowisko sędziowskie oraz siatka do chwytania piłek o wysokości 4,1 metra. Wszystko ma być gotowe do 15 listopada 2011 r.

Mniej pewna jest druga inwestycja. Choć stoi za nią miejskie Biuro Sportu i Rekreacji, a więc instytucja ogólnowarszawska z dużym budżetem, to na razie sprawa nie wyszła jeszcze poza fazę planowania.  Plany są jednak poważne: w ramach 25-letniej dzierżawy, której bieg rozpoczął się 18 lipca 2011, klub piłkarski Delta z ul. Jeziornej postawi za miejskie pieniądze trzy boiska, z czego jedno główne i dwa treningowe.  Wszystkie będą mały sztuczną nawierzchnię trawiastą. Przy głównym boisku ma powstać trybuna na 1000 osób, przy niej parking, szatnia z natryskami, siłownia i kawiarnia. W efekcie inwestycji znikną korty tenisowe, których najemca już otrzymał wymówienie.  Zgodnie z umową z miastem, klub Delta Warszawa – podobnie jak inne stołeczne kluby sportowe, które podpisały  z Biurem Sportu porozumienie o rewitalizacji – nie będzie jednak właścicielem nowych obiektów, a jedynie ich użytkownikiem.  W tym celu dotychczas prywatny klub został przekształcony w centrum sportowo-szkoleniowe miasta stołecznego Warszawy.  Na razie, plany mają postać wizualizacji, czyli animacji komputerowej z rzutami przyszłej inwestycji. Według działaczy klubu, mają jednak stać się rzeczywistością w ciągu najbliższych 2 lat.

Zobacz poniżej plany boiska sportowego, które powstaje przy Szkole Podstawowej 115 na Okrężnej 80: