Archiwum

FILTRUJ PO DACIE

Powiało Zachodem. Nowe ogrody otwarte dla sztuki

Festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie rozszerza się. Obok ogrodów, goszczących tę imprezę od lat, w 2012 roku doszło kilka nowych – głównie z młodszej, zachodniej strony osiedla.

czytaj dalej

Najpiękniejsze ogrody w azaliach i rododendronach

Po dwóch latach przerwy, wrócił na Sadybę konkurs ogrodów. Zaledwie ułamkiem punktu wygrała go Hanna Puchalska z ul. Klarysewskiej 38. To już druga nagroda dla tego ogrodu – poprzednią zdobył pięć lat temu.

czytaj dalej

Starsi Panowie wreszcie tam, gdzie ich miejsce

Choć Starsi Panowie byli śpiewani na Sadybie przy wielu okazjach, to dopiero w tym roku dotarli na specjalnie poświęcony im skwer.

czytaj dalej

Wirtuozi skrzypiec wystąpili przed sąsiadami

Tegoroczny festiwal Otwarte Ogrody można by śmiało nazwać świętem skrzypiec. Przed swoimi sąsiadami z Sadyby zaprezentowali się bowiem najwięksi wirtuozi tego instrumentu z dwóch pokoleń.

czytaj dalej

Tłumy podążają za światłem latarni

Sadyba zyskała nowy szlak edukacyjny. Szlak latarni gazowych to historia Sadyby, opowiedziana przez pryzmat domów i ludzi mijanych na ‘gazowych” ulicach.

czytaj dalej

Wnuk legendarnego poety otwiera nocny szlak sztuki

Wnuk znanego poety przygotował na Sadybie niecodzienną wystawę zdjęć. Jeśli chcemy zrozumieć jej przesłanie, musimy zaczekać… aż zapadnie zmrok.

czytaj dalej

Rodzina i przyjaciele ożywili ducha poety

Znali go prywatnie i zawodowo. Razem pisywali wiersze, spędzali wakacje, odbywali debaty telewizyjne i wieczorki autorskie, urządzali imprezy towarzyskie. Najbliżsi przyjaciele i rodzina zebrali się na Sadybie, by powspominać wielkiego poetę – Stanisława Grochowiaka.

czytaj dalej
Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba