Archiwum

FILTRUJ PO DACIE

Historia pewnego ogrodu w mieście

Kiedy usłyszał, że wygrał konkurs na najładniejszy ogród Sadyby, aż przyklęknął z wrażenia. Dziś, po 2 latach od tego momentu, na furtce jego domu na ul. Kąkolewskiej błyszczy emaliowana tabliczka z informacją o zwycięstwie, a on po raz kolejny z dumą i aktorską swadą opowiada dziennikarzom historię…

czytaj dalej

Nadzwyczajna sesja Rady Warszawy o Jeziorku

Najpierw byli przeciwni, potem neutralni, aż wreszcie Radni Warszawy pozytywnie zaopiniowali projekt planu ochrony Jeziorka Czerniakowskiego. Chcąc uniknąć kompromitacji przed wyborcami, za pozytywną opinią zagłosowały wszystkie kluby partyjne, nawet te, które początkowo były jej przeciwne.

czytaj dalej

Radni między interesem ekologów a dewelopera

Po siedmiu godzinach walki o ochronę Jeziorka Czerniakowskiego radni zasłużyli na brawa ekologów i wściekłość dewelopera.

czytaj dalej

Czy nad Jeziorkiem Czerniakowskim stanie apartamentowiec?

Awantura o rezerwat Jeziorko Czerniakowskie na sesji Rady Warszawy. Radni PiS oskarżali ratusz o sprzyjanie deweloperom, w odpowiedzi działacze PO zarzucali im demagogię

czytaj dalej

Radni chcą chronić Jeziorko Czerniakowskie

Po burzliwych obradach Rada Warszawy pozytywnie zaopiniowała plan ochrony Jeziorka Czerniakowskiego wraz z otoczeniem. Nie oznacza to jednak końca deweloperskich zakusów na ten teren. Ostateczna decyzja należy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

czytaj dalej

Otwarte Ogrody innowacją roku - zdjęcia

Tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności w kategorii kultura i sztuka, statuetka i dyplom – tak uhonorowano festiwal Otwarte Ogrody na rozdaniu nagród dla innowacji społecznych 2009 roku.

czytaj dalej

Nagroda dla festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba!

Z przyjemnością informujemy, że w styczniu 2010 roku festiwal „Otwarte Ogrody” otrzymał nagrodę w konkursie „Liderzy Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce” w kategorii „Kultura i sztuka”.

Decyzją Komisji Konkursowej laureatami konkursu zostali zarówno pierwotni autorzy całego…

czytaj dalej

Festiwal Otwarte Ogrody 2009 tuż tuż

Jednym z najważniejszych projektów, jakie realizuje Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba, jest festiwal dziedzictwa kulturowego Otwarte Ogrody.

czytaj dalej

Wyschnie czy nie wyschnie – spotkanie o wodzie

23 stycznia 2010 r. nasze Towarzystwo zorganizowało kolejne spotkanie poświęcone Jeziorku Czerniakowskiemu. Jak zawsze, w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej 115. Pierwsze ze spotkań, październikowe, poświęcone było wartościom przyrodniczym tego rezerwatu przyrody. Drugie, listopadowe, nowemu…

czytaj dalej
Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba