Archiwum

FILTRUJ PO DACIE

Wielcy architekci Sadyby - prelekcja

Sadyba stworzona została przez najwybitniejszych polskich architektów i urbanistów. Kilku z nim poświęcono specjalne wydarzenia festiwalowe w domu atrialnym na ul. Orężnej 45.

czytaj dalej

Sadybiańskie artystki obrazu i smaku

Wernisaże mają zwykle charakter prywatnych przyjęć dla dobrych znajomych. Ten osobisty rys utrzymał się również podczas trzech imprez wystawowych, odbywających się na - co by nie mówić - publicznym festiwalu Otwarte Ogrody.

czytaj dalej

Od poloneza do jazzu - koncert na Sadybie

Była już na festiwalu muzyka filmowa Kazaneckiego. Były kuplety Przybory i Wasowskiego. Były też pieśni legionowe Gwidża i Łuskino. W tym roku na festiwalu Otwarte Ogrody dominowała muzyka znacznie młodszego pokolenia.

czytaj dalej

Jak zrobić żubra bez żubra, czyli PZL

Jedną z największych atrakcji tegorocznego festiwalu Otwarte Ogrody było spotkanie z legendarnym duetem kreatywnym: Iwo Zaniewski – Kot Przybora. Założyciele, właściciele i wciąż aktywni szefowie firmy reklamowej PZL, z siedzibą na starej Sadybie, opowiadali kilkudziesięciu zebranym o tym, gdzie…

czytaj dalej

Jak grom z jasnego nieba... Pokaz animacji

To była najbardziej burzliwa historia animacji w historii – przyznał jeden z bohaterów wieczoru Marcin Giżycki. Pośród błyskawic i rzęsistego deszczu kilkudziesięciu najbardziej wytrwałych i zuchwałych widzów obejrzało cztery animacje, z czego trzy klasyczne, wyprodukowane przed laty w Studiu…

czytaj dalej

Młodzi przywołują stare czasy

Nowe pokolenia powracają do historii. Podczas tegorocznego festiwalu Otwarte Ogrody miało miejsce kilka imprez o charakterze wspomnieniowym, które powstały z inicjatywy ludzi młodych.

czytaj dalej
Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba