Udekorowali swoje domy i… wygrali

Pierwszy konkurs na świąteczne dekoracje sadybiańskich domów rozstrzygnięty. Trzy z czterech nagród zgarnęli mieszkańcy młodszej, zachodniej części Sadyby.

Mikołaj mknie na saniach

Główną nagrodę w bożo-narodzinowym konkursie otrzymali właściciele segmentu przy ul. Zdrojowej 11.  Uwagę jurorów zwróciła kompleksowa dekoracja, na którą złożyły się pędzący po elewacji Mikołaj na saniach i  stojąca przed domem opleciona lampkami choinka.  Zwycięzca konkursu otrzymał talon o wartości 500 złotych do zrealizowania w sklepie Leroy Merlin w Piasecznie.

Jurorzy przyznali również trzy wyróżnienia.  Zdobyli je mieszkańcy domów przy ul. Jodłowej 17 (1. wyróżnienie), Morszyńskiej 47a (2. wyróżnienie) i Zdrojowej 55 (3. wyróżnienie). Wszyscy zdobywcy wyróżnień również otrzymali talony pieniężne, ufundowane przez sponsora konkursu, firmę Leroy Merlin. Właściciele najładniej udekorowanych domów nie kryli przy tym zaskoczenia – żaden bowiem z nich nie był świadomy ogłoszenia konkursu, a tym bardziej uczestnictwa w nim swojego domu.

Młodzi górą

Do konkursu zgłoszono w sumie kilkadziesiąt propozycji. Po równo pochodziły one z obu części Sadyby: przedwojennej - wschodniej i powojennej – zachodniej.  Wyniki zdominowane jednak zostały przez tą drugą, młodszą część, położoną między ulicami Sobieskiego i Powsińską.  Właśnie w niej leżą aż trzy z czterech zwycięskich domów – wyjątkiem jest pierwsze wyróżnienie z ulicy Jodłowej.

Konkurs ogłosił zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto-Ogród Sadyba pod koniec roku 2011.  Celem zabawy jest upowszechnienie tradycji zdobienia domów na Boże Narodzenie, która jest wyrazem dbania o estetykę otoczenia, ale też tworzy swoisty duch wspólnoty.  Znaczenie świątecznych dekoracji domów można było docenić w tym roku szczególnie.  To głównie bowiem dzięki kolorowym lampkom na przydomowych choinkach i specjalnym lampionom, mogliśmy w tym roku dostrzec, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia.  Nie było bowiem tym razem ani mrozu, ani śniegu, które zwykle tworzą na dworze świąteczny nastrój.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia czterech zwycięskich dekoracji.  Więcej ozdobionych domów z Sadyby można obejrzeć w naszej galerii na Facebooku (kliknij tu). Następna edycja konkursu już w grudniu 2012.