"Wilanów to nie tylko obecni mieszkańcy. Cmentarz Wilanowski 1816-2016" Wojciecha Parzyńskiego

Wojciech Parzyński opowiada historię nekropolii w Wilanowie i ludzi z nią związanych.

Opis wydawnictwa:

Wojciech Parzyński opisał 200 lat funkcjonowania cmentarza, włączając się do dyskusji o znaczeniu miejsc pamięci dla dziedzictwa kulturowego i potrzebie ich ochrony. Przedstawił biogramy wielu osób pochowanych w Wilanowie – ludzi powszechnie znanych, a także ważnych przede wszystkim dla społeczności lokalnej.

Publikacja zawiera unikalne wiadomości uzyskane przez autora od rodzin zmarłych oraz liczne fotografie. Jest niezwykle bogata w informacje dotyczące wielkiej historii Polski. Wpisuje się również w nurt edukacji varsavianistycznej.