„They will be back" Susan L. Throckmorton

Książka napisana i zilustrowana przez Amerykankę, która zakochała się w Sadybie i tu mieszka od prawie 20 lat! Susan zakochała się też w polskiej sztuce ludowej i w wycinankach.

W książce „They will be back” opisuje rok na wsi. Pięknie ilustruje zwyczaje, obowiązki, święta za pomocą kolorowych wycinanek. Są wiosenne porządki, Wielkanoc, Boże Narodzenie, jest wesele, zbieranie grzybów i jabłek w sadzie, praca na polu i w zagrodzie. Tytułowi „They” to bociany!

Susan L.Throckmorton sama nauczyła się robić wycinanki. Zrobiła licencjat z historii w Mt.Holyoke College, dyplom magisterski z edukacji w Michigan State University i stopień magistra z bibliotekoznawstwa w State University of New York, Albany. Pracowała jako ochotniczka w Peace Corps w Indiach, jako Rejestrator i Kurator Edukacji w Muzeum w Bennington,Vermont i także jako nauczycielka/ bibliotekarka w Polsce, Indiach, Pakistanie, dawnej Jugosławii, Indonezji, Finlandii i i w jednoklasowej szkole (one-room schoolhouse) w USA.

Susan miała wystawy w Polsce, Niemczech, Holandii, Chinach, i w USA. Jej prace znajdują się w stałych kolekcjach w muzeach w Polsce, Niemczech, Chinach, i USA oraz w prywatnych kolekcjach na świecie. Wycinanki jej zdobywały nagrody i były publikowane w czasopismach i książkach. W 2007 została wyróżniona "International Distinguish Paper- Arts Master" w Chinach.

Susan jest aktywnym członkiem Guild of American Papercutters, gdzie zasiada w zarządzie jako współredaktorka trzech publikacji. Własne publikacje ilustrowane jej wycinankami to są The Humply Rumply Beast: Animal Poems and Papercuts, They’ll Be Back: A Papercutting Story, Minimals: MiniPoems About MiniAnimals, and Spring Rain is Like Spaghetti: Stories from a One-Room School.

Susan uważa, że wycinankarstwo jest sztuką niedocenioną i ma nadzieję, że jej prace i publikacje pomogą w rozwoju i docenieniu tej wyjątkowej sztuki.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba