"Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie” Yvette Żółtowskiej-Darskiej

Książka "Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie” napisana przez Yvette Żółtowską-Darską zawiera 40 wywiadów z wyjątkowymi osobami. Czy każda z tych osób od razu wiedziała, kim chce być? Na czym polega ich codzienna praca? I wreszcie: czy sukces i szczęście na pewno zależą od pieniędzy i sławy?

 

Zawodniczka MMA, lekarz, śpiewaczka operowa, twórca dialogów filmowych, piosenkarka, youtuber, pisarz, aktorka… i wielu innych.

Poznajcie 42 niezwykłe postaci - zarówno te z pierwszych stron gazet, jak i działające w swojej branżowej niszy: Artur B. Chmielewski, Agnieszka Chylińska, Cyber Marian, Magdalena Dziewguć, Marta Frej, Wiktoria „Viki” Gabor, Ryszard Grenda, Joanna Jędrzejczyk, Dorota Kośmicka-Gacke, Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Kurzak, Anna i Robert Lewandowscy, Olga Malinkiewicz, Marcin Matczak, Małgorzata Mikuła, Zygmunt Miłoszewski, Anna Nowak-Ibisz, Jakub Józef Orliński, Jurek Owsiak, Ewa Pajor, Papcio Chmiel, Natalia Partyka, Cezary Pazura, Karolina Pisarek, Dawid Podsiadło, Marcin Prokop, Szymon Radzimierski, Red Lipstick Monster, Sanah, Andrzej Sapkowski, Nuria Selva Fernandez i Adam Wajrak, Anna Skórzyńska, Przemek Staroń, Jakub Steinhauf, Kamil Stoch, Monika Walecka, Dorota Wellman, Bartosz Wierzbięta, Marta Wojtal, Yvette Żółtowska-Darska.

Choć ścieżki kariery bohaterek i bohaterów „Oni są super!” są różne, łączy ich pasja, wiara w siebie i determinacja w dążeniu do celu. Te inspirujące historie pokazują, że drogi zawodowe bywają nieoczywiste, a świat jest pełen możliwości. Dlatego zamiast martwić się o przyszłość lepiej pielęgnować swoje pasje i talenty.

Oprócz inspirujących opowieści z życia bohaterów, książka przybliża młodym czytelnikom różne zawody, często te mniej typowe i tradycyjne. Pokazuje jakie kompetencje okazały się kluczowe w drodze bohaterów do ich sukcesu zawodowego, a jednocześnie uspokaja, że nie od razu trzeba wiedzieć, kim chce się być w przyszłości, i że nie zawsze trzeba na ślepo podążać najbardziej oczywistą ścieżką.

Dzięki portretom bohaterów autorstwa świetnych polskich ilustratorek i ilustratorów (Justyna Frąckiewicz, Marta Frej, Patryk Mogilnicki, Moillu, Olka Osadzińska, Weronika Osiecka, Marta Ruszkowska Ana Todorov, Unablanca) „Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie” ma własny, świeży i bardzo nowoczesny styl. Zupełnie jak z najmodniejszego lifestylowego magazynu…

Książkę wydało Wydawnictwo Agora, premiera odbyła się 7 września 2022.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba