Pchli targ czyli mydło i powidło za grosze

Ta impreza łączy pokolenia jak żadna inna. Sprzedawać i kupować tanie używane rzeczy chcą wszyscy. Młodzi, dojrzali i starzy przyszli na kolejny pchli targ na Sadybie.

Z roku na rok liczba sprzedających i kupujących rośnie.  Zmienia się też rodzaj rzeczy wystawianych na sadybiańskim pchlim targu.  W poprzednim roku największe zainteresowanie budziły - nowe na tej dorocznej imprezie - używane sprzęty elektroniczne i gry komputerowe.  W tym roku nadspodziewanie dużo osób oferowało natomiast piękne ciuszki dziecięce znanych marek.  Trudno jednak mówić, żeby jakakolwiek kategoria produktów dominowała. Jak zwykle, można było kupić przysłowiowe mydło i powidło.  Płyty, książki, ubrania, zabawki, archiwalia….

Z nowości warto odnotować chyba pierwszy przypadek antycznych mebli (w postaci starej komody) oraz rękodzieła (szeroka gama desek do krojenia z motywami ludowymi).  Jak co roku, wielu wystawiających wyrażało chęć i zachęcało innych do częstszego organizowania podobnych imprez w tym samym miejscu.  Zbierano nawet maile z telefonami.  Czy coś z tego wyjdzie, pokażą najbliższe miesiące. Na razie, pewne jest jedynie to, że w najbliższym czasie pchli targ odbędzie się w pobliskim Konstancinie. Jak się okazuje, Sadyba ma w tym swój udział.  Jedna z mieszkanek Konstancina uczestniczyła w tegorocznej imprezie na Sadybie i, zainspirowana, zdecydowała się zorganizować podobną w swoim ogrodzie, w ramach bliźniaczego festiwalu Otwarte Ogrody na początku września 2012 r. Tym samym pchli targ stał się produktem eksportowym Miasta Ogrodu Sadyba.

Pchli targ to doroczna impreza, podczas której każdy (nie tylko mieszkaniec Sadyby) może bez opłat wstępnych i zapisów wystawić używane rzeczy lub je kupić za drobne pieniądze.  Ostatnia edycja odbyła się 20 maja 2012 r. na Skwerze Starszych Panów, jak zwykle w ramach festiwalu Otwarte Ogrody na Sadybie.  Inicjatorami i animatorami pchlego targu są: Lunia Bonder i Agnieszka Bąk oraz Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto Ogród Sadyba.

Zobacz zdjęcia z pchlego targu:

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba