Otwarte Ogrody innowacją roku - zdjęcia

Tytuł lidera europejskiego roku innowacji i kreatywności w kategorii kultura i sztuka, statuetka i dyplom – tak uhonorowano festiwal Otwarte Ogrody na rozdaniu nagród dla innowacji społecznych 2009 roku.

Poza organizatorami Otwartych Ogrodów podobne nagrody w kilku kategoriach odebrali innowatorzy społeczni z całej Polski.  
Byli wśród nich m.in. twórcy portalu dla fanów chcących inwestować w nowych wykonawców, inicjatorzy gminnych rad młodzieżowych, pomysłodawcy rozbudowanego systemu edukacji architektonicznej dla młodzieży.  

Uroczystość rozdania nagród w konkursie Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji miała miejsce 23 lutego 2010 r. w Filharmonii Narodowej. Zjawili się na niej urzędnicy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Unii Europejskiej, przedstawiciele organizacji społecznych i obserwatorzy.  W sumie ponad 150 osób.  W programie wydarzenia znalazło się kilka oficjalnych prezentacji i krótka uroczystość wręczania nagród.  Całość zakończył koncert zespołu Pulsaciones. 

Ze strony Miasta Ogrodu Sadyba, nagrodę przyjął lokalny koordynator festiwalu, Andrzej Łokaj.  Nagroda należy się jednak tak naprawdę kilkudziesięciu mieszkańcom Sadyby, którzy zaangażowali się w jego realizację, inicjując poszczególne wydarzenia w swoich ogrodach. Serdecznie dziękujemy!

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba