Otwarte Ogrody 2009: Gra terenowa „Miś na tropie”

Jedną z atrakcji festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2009 była gra terenowa „Miś na tropie”. Jej uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć 16 plansz wielkoformatowych, zawieszonych w różnych częściach Sadyby, i podać ich adresy. Dodatkowo musieli odgadnąć, co konkretnie przedstawiają. Zdjęcia pokazywały pluszowego misia w nietypowych miejscach osiedla –wśród kapusty, na kładce przez fosę, w budce telefonicznej, na łodzi, na fotelu fryzjerskim, czy też w kwiatach wśród bukieciarek.

Rozstrzygnięcie gry nastąpiło po południu, 7 czerwca 2009 r., po 24 godzinach od jej rozpoczęcia. Zwyciężyła Wiktoria Zawada, która znalazła wszystkie 16 plansz i prawidłowo zidentyfikowała miejsca wykonywania zdjęć.  Ten sam wynik osiągnęła Joasia Rola. Trzecie miejsce zajął zespół złożony z Jagusi i Małgosi Cichockich oraz Antka i Irenki Moszyńskich.  Wszyscy zwycięzcy otrzymali w nagrodę kosze pełne słodyczy, a zdobywczyni pierwszego miejsca dodatkowo ogromnego pluszowego misia.  

Autorką projektu i wszystkich zdjęć była Barbara Caillot Dubus, sponsorem - firma Leroy Merlin, a patronami medialnymi (tak jak i całego festiwalu) - Gazeta Wyborcza, miesięcznik Zieleń Miejska i portal Miasto Dzieci.

Plansze ze zdjęciami będą wisieć na płotach Sadyby do września 2009 r.  Aby dotrzeć do wszystkich plansz i obejrzeć je, należy wydrukować rozwiązanie z mapą Sadyby poniżej.

Zobacz zdjęcia z gry!

Joanna Rola

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba