Najpiękniejszy ogród Sadyby wybrany

Małgorzata Małas z ulicy Sobolewskiej wygrała konkurs na najładniejszy ogród Sadyby w 2009 roku. Trzyosobowe jury nie mogło wyjść z zachwytu nad ciekawym układem kompozycyjnym, efektownymi dodatkami i mistrzowskim doborem roślin.

Tym razem do konkursu stanęło kilkanaście ogrodów.  Oceniały je dwie architektki krajobrazu – Magda Osewska z Sadyby i Maria Łączyńska z miesięcznika Ogrody.  Zgodnie ze zwyczajem trzecim jurorem był jeden z laureatów poprzedniej edycji – tym razem sam zwycięzca, Zdzisław Słowiński. Z pięciu wyłonionych ogrodów, aż trzy startowały w tym roku po raz pierwszy.

 

Po rozstrzygnięciu konkursu i przyznaniu nagród, wszyscy chętni mogli udać się na spacer po najpiękniejszych ogrodach. Ciekawą relację ze spaceru, który odbył się 7 czerwca 2009 r.,  zamieścił Jerzy Majewski w Gazecie Wyborczej

 

Konkurs ponownie sponsorowała firma Leroy Merlin.  Dzięki dyrektorowi sklepu w Piasecznie, Jakubowi Marlewskiemu, zwycięzcy otrzymali cenne nagrody rzeczowe.   Obok albumów o ogrodnictwie i dyplomów, laureaci dostali bony towarowe o wartości 1300, 1000, 700,100 i 100 złotych (odpowiednio za 1., 2., 3. miejsce oraz za 2 wyróżnienia) do zrealizowania w hipermarkecie Leroy Merlin.

 

Oficjalne wyniki:

1. miejsce: Małgorzata Małas - Sobolewska 4a

2. miejsce: Anna Srebro - Goraszewska 10

3. miejsce: Izabela Łazowska - Truskawiecka 19

Wyróżnienie: Ewelina Paszyńska-Taraś - Okrężna 46 (za ogród na dachu nad wjazdem do garażu)

Wyróżnienie: Stanisława Jabłońska - Woziwody 10 (za kolekcję kaktusów, drzewa owocowe i pomysłowy taras malowniczo obsadzony barwinkiem)

 

Zobacz zdjęcia

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba