Festiwal Otwarte Ogrody w nowym terminie!

Tegoroczny festiwal Otwarte Ogrody na Sadybie odbędzie się w dniach 18-20 maja 2012. To o trzy tygodnie wcześniej niż zwykle.

Nowy termin ma wyłącznie charakter jednorazowy.  Wynika on z chęci dopasowania się do kalendarzy artystów, którzy zgodzili się wystąpić na festiwalu. Utrzymanie tradycyjnego terminu w czerwcu oznaczałoby niemożność zobaczenia i usłyszenia ich w tegorocznym programie.  Pierwsze potwierdzone gwiazdy festiwalu zostaną ogłoszone na tej stronie w najbliższych dniach.  Już dziś wiadomo jednak, że najbliższa edycja będzie przesycona muzyką najwyższych lotów.

Festiwal Otwarte Ogrody odbędzie się na Sadybie już po raz szósty. Ma on na celu przybliżenie różnych aspektów lokalnego dziedzictwa kulturowego i zintegrowanie wokół niego lokalnej społeczności. W poprzednich edycjach gośćmi festiwalu byli m.in.: malarz Edward Dwurnik, malarka Krystyna Radziwiłł-Milewska, rysownik Przemek Truściński, twórcy reklamy Kot Przybora i Iwo Zaniewski, kompozytor Marek Sart, pianista Bogdan Hołownia, piosenkarka Magda Umer, orkiestra Sinfonia Viva, chór Akademii Muzycznej w Warszawie, aktor Andrzej Strzelecki, rzeźbiarz i animator kultury Paweł Althamer, twórca filmów animowanych Piotr Dumała.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba