Festiwal Otwarte Ogrody 2009 tuż tuż

Jednym z najważniejszych projektów, jakie realizuje Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba, jest festiwal dziedzictwa kulturowego Otwarte Ogrody.

Z tej okazji co roku (od 2007 roku) w drugi weekend czerwcaodbywają się na Sadybie różnego rodzaju kameralne wydarzenia kulturalne, inspirowane i organizowane przez mieszkańców.  Są wśród nich wernisaże, koncerty, spektakle, happeningi, wystawy, spacery z przewodnikiem, wykłady.  Celem wszystkich tych działań jest przybliżenie różnych aspektów lokalnego dziedzictwa kulturowego i zintegrowanie wokół niego lokalnej społeczności.  

Festiwal na Sadybie jest częścią większej całości.  Lokalne festiwale dziedzictwa kulturowego o podobnej formule odbywają się co roku w kilku zaprzyjaźnionych miastach ogrodach i miejscowościach zielonych w Warszawie i okolicach (m.in. w Podkowie Leśnej, Milanówku, Komorowie, Józefowie, Konstancinie Jeziornej, Zalesiu Dolnym, w warszawskich Włochach).  Więcej o festiwalu (jego założeniach, celach, autorach, historii, partnerach, aktualnym programie itd.) można przeczytać na www.otwarteogrody.pl.  Zapraszamy.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba