Detektywi pilnie poszukiwani!

Dzieci i młodzież z Sadyby mają szansę sprawdzić swe siły w roli detektywa. Dostaną pilne zadanie - trzeba znaleźć tajemniczy czarny kapelusz. Poszukuje go pewien pan z wąsikiem, mówiący z angielskim akcentem. Pomaga mu nijaki Toluś poeta i kilka innych równie tajemniczych osób. Kim są poszukiwacze? Dlaczego interesują się kapeluszem? Trop prowadzi m.in. do ul. Okrężnej i Jeziornej.

Młodzi detektywi proszeni są o stawienie się w sobotę, 4 czerwca 2011 r., o godz. 13.00, na pl. Rembowskiego.  Stąd wyruszy godzinna gra terenowa po Sadybie, przygotowana przez  60. warszawską drużynę harcerską UFO.   Jak to bywa z harcerzami, nie obędzie się zapewne bez punktów kontrolnych i mierzenia czasu.  Najlepiej przyjść w stroju sportowym do ewentualnego pobrudzenia. 

Rozstrzygnięcie gry detektywistycznej nastąpi w tym samym miejscu co start, tj. na pl. Rembowskiego, po godzinie od rozpoczęcia, czyli o 14.00.  Dla najszybszych Sherlocków Holmesów atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Ważna wskazówka! Uczestnicy mogą znacznie zwiększyć swoje szanse wygranej, czytając wcześniej (nawet pobieżnie) książkę Adama Bahdaja „Uwaga! Czarny parasol”.  To na niej oparta jest gra.  Jeśli ktoś oglądał takie filmy jak „Do przerwy 0:1”, „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”, to może liczyć na równie fascynujące przygody i zwroty akcji.  Wszystkie wyszły bowiem spod pióra tego samego autora – właśnie Adama Bahdaja.  „Uwaga! Czarny parasol” to książka, której akcja w całości toczy się na Sadybie.  Warto przeczytać, choć książkę trudno jest dziś upolować – nakład wyczerpany. Polecamy biblioteki publiczne, antykwariaty i…Internet.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba