Czas przewietrzyć strychy! Kolejny pchli targ

Znakomicie przyjęty podczas festiwalu Otwarte Ogrody w czerwcu 2008, pchli targ powraca na Sadybę po wakacjach! Te same organizatorki, Lunia Bonder i Agnieszka Bąk, zapraszają w to samo miejsce – na skwer przy Goraszewskiej i Jodłowej. Termin: 21 września 2008 od godz. 9.00.

 

Organizatorki mają nadzieję, że będzie to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale też okazja do spotkania z sąsiadami, poznania nowych ludzi i wreszcie pozbycia się niepotrzebnych rzeczy, ale także kupienia ciekawych przedmiotów. 

Proponują też, aby pchli targ stał się tradycją tego miejsca i odbywał się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Jako partner imprezy, gorąco zachęcamy do udziału i wierzymy, że będzie to świetna okazja do zintegrowania naszej lokalnej sadybiańskiej społeczności. 

Dla niezorientowanych przypominamy, o co chodzi w pchlim targu. Wystawiamy w nim do sprzedaży, za symboliczne sumy, wszystkie rzeczy, które stanowią nadwyżkę w naszych piwnicach, strychach, szafach, kredensach i zakamarkach. Na sprzedaż można wystawić dosłownie wszystko (jak na ALLEGRO). Istotą przedsięwzięcia jest niska cena przedmiotów – chodzi o zabawę, pozbycie się zbędnych rzeczy, znalezienie czegoś interesującego dla siebie, a zarazem kontakt sąsiedzki, rozmowy i miłe spędzenie wspólnego czasu. Dzieci mogą sprzedawać swoje stare zabawki i zdobywać fundusze na nowe potrzeby. Możemy sprzedawać stare meble, książki, czasopisma, bibeloty, kwiatki, sprzęt sportowy, ubrania, dosłownie wszystko … a jak nie mamy nic w tym stylu możemy sprzedawać ciasto, domowe wypieki, napoje, tradycyjne kompociki i tym podobne. Takie akcje mają na całym świecie olbrzymie powodzenie, są nie tylko pożyteczne ze względu na tzw. drugi obieg przedmiotów, ale i towarzyskie i wychowawcze wartości. 

Kontakt z organizatorem: Lunia Bonder (0 792 240 506, lunia.bonder@neuronet.pl), Agnieszka Bąk (0 501 26 00 26, agnieszka@bak.pl) 

Na zachętę zamieszczamy kilka zdjęć z pierwszego pchlego targu z 8 czerwca 2008. 

Galeria zdjęć!

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba