26 - ul. Truskawiecka - Końcowa plansza

Tak kończy się ścieżka spacerowa pt. “Szlak latarnii gazowych na sadybie”. Dziękujemy za wspólną podróż przez kilkadziesiąt lat lokalnej historii.

Dlatych którzy dopiero co weszli na szlak na ul. Truskawieckiej, informujemy z kolei że poprowadzi on Państwa przez ulice Miasta Ogrodu Sadyba na których stoją latarnie gazowe i ich repliki. Poznacie Państwo historię tych latarni, nauczycie się, jak odróżnić poszczególne ich typy. Oświetlenie, choć ważne, jest jednak tylko uzupełnieniem klimatu osiedla - stąd poza opowieściami o latarniach dowiecie się Państwo również o tym, co stanowiło podstawę tego przedwojennego przedmieścia. O mijanych starych domach oraz o ludziach, którzy w nich mieszkali. Wystawa “Szlakiem latarni gazowych na Sadybie” podzielona jest na kilkadziesiat tablic (punktów) dodaliśmy też mapką z całą trasą. Dodatkowo między znacznie oddalonymi od siebie tablicami (punktami) wprowadzono małe pionowe szyldy z zarysem latarni, wskazujące kierunek zwiedzania.