700 podpisów pod petycją nt. dróg i chodników MOS

Petycja mieszkańców w sprawie ograniczenia prędkości, wyeliminowania ruchu ponadlokalnego i umożliwienia ruchu pieszych złożona !

Sławomir Nałęcz i Mariusz Szałański - przedstawiciele ponad 700 mieszkańców Miasta-Ogrodu Sadyba podpisanych pod petycją złożyli wczoraj petycję do Burmistrza Dzielnicy Mokotów. Akcja trwa dalej.

Dnia 8 sierpnia 2019 r. w Biurze Podawczym Urzędu Dzielnicy Ochota przedstawiciele mieszkańców Miasta-Ogrodu Sadyba - Sławomir Nałęcz i Mariusz Szałański - złożyli petycję i 712 podpisów osób ją popierających. Jej adresatem jest Burmistrz Dzielnicy Mokotów Rafał Miastowski, ale do wiadomości otrzymała ją także Rada Dzielnicy i prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.
Petycja w sprawie ograniczenia prędkości, ruchu ponadlokalnego i umożliwienia ruchu pieszych jest tą samą, którą opublikowaliśmy tutaj w kwietniu br.
Zyskała ona szerokie poparcie mieszkańców, które daje nam podstawy, by domagać się od władz zajęcia się problemami wskazanymi w petycji i wypracowania rozwiązań w konsultacji z nami - mieszkańcami oraz przy wsparciu naszego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto-Ogród Sadyba.
Rozwiązanie problemów, które podnieśliśmy w naszej petycji nie będzie łatwe. Nie możemy jednak zaprzestać presji na urzędników, bo inaczej miejsce, w którym żyjemy, będzie dalej i coraz bardziej obszarem zagrożenia życia i zdrowia nas, naszych dzieci oraz mieszkających tutaj z nami zwierząt domowych i dzikich. Nie możemy bezradnie patrzeć na coraz groźniejsze kolizje pojazdów, które nic sobie nie robią z ograniczeń prędkości, grożą pieszym, rowerzystom itp.
Nie ma naszej zgody na to, by ruch samochodów objeżdżających zakorkowaną ul. Sobieskiego czy Powsińską przelewał się przez wiele uliczek Miasta-Ogrodu - tuż przed naszymi domami.
Nie pozwolimy, by spacer po  Mieście-Ogrodzie był dalej i w coraz większym stopniu stawał się lawirowaniem pomiędzy samochodami, które niszczą nawierzchnie chodników i blokują ruch pieszych zwłaszcza osób starszych, rodziców z dziećmi w wózkach itd.

Będziemy domagać się od władz Dzielnicy Mokotów konkretnego planu rozwiązania tych problemów i będziemy pilnować, aby planowane rozwiązania były dopasowane do sytuacji każdej konkretnej ulicy Miasta-Ogrodu Sadyba.

Będziemy więc dalej zbierać podpisy. Liczymy teraz na większą aktywność także we wschodniej części Miasta-Ogrodu.
Na szczególne podziękowania i wyróżnienie zasługują dwie osoby które zebrały najwięcej podpisów: po stronie zachodniej - pani Hanna Chromińska, a po zachodniej - pan Tomasz Trepka.
Wszystkich chętnych do zebrania choćby paru podpisów wśród swoich sąsiadów zapraszamy do wydrukowania petycji, karty podpisów i wrzucenia karty z podpisami do skrzynki pocztowej na ul. Zdrojowej 15.
Wydrukowane karty do zbierania podpisów i petycję można otrzymać w Restauracji Zegarmistrzowska przy ul. Muszyńskiej 23. Tam też można od razu złożyć swój podpis.

Wraz z petycją i podpisami złożone zostały także: zeszłoroczny apel mieszkańców o bezpieczeństwo na ul. Zdrojowej z ponad 70-cioma podpisami a także zeszłoroczne pismo Zarządu TSK MOS do Burmistrza Dzielnicy Mokotów o rozwiązanie ww. problemów przy pomocy wprowadzenia strefy zamieszkania.

Kolejne informacje o postępach w tej sprawie będą publikowane właśnie tutaj - w zakładce projektu Spacerująca Sadyba.