Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaJuż są pomysły na przyszły festiwal!
dodano: 13-10-2008 o godzinie: 21:22:46
Kolejna edycja festiwalu Otwarte Ogrody na Sadybie za nami. Dzięki kilkunastu instytucjom i kilkudziesięciu osobom prywatnym, tegoroczne trzy dni nabrały dużego rozmachu. Poza projektami kameralnymi, znanymi już z roku 2007, m.in. plenerową wystawą archiwalnych zdjęć, konkursami wiedzy i ogrodów czy spotkaniami w prywatnych ogrodach, doszły wydarzenia spektakularne – spektakl światło i dźwięk nad Jeziorkiem Czerniakowskim, przejazd po ulicach Sadyby zabytkowymi samochodami z ustylizowanymi na lata 20. modelkami, wycieczka z przewodnikiem dwupoziomowym autobusem londyńskim, koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry kameralnej, czy koncert chóru Akademii Muzycznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się imprezy o charakterze czysto integracyjnym: podchody dla młodzieży, wspólne kibicowanie polskim piłkarzom na Euro 2008, pchli targ. Co szczególnie warto podkreślić, większość z tych imprez zostało wymyślonych i zorganizowanych przez lokalnych mieszkańców Miasta-Ogrodu Sadyba. Wielu z nich włączyło się w festiwal po raz pierwszy.

Festiwal przyciągnął w sumie kilka tysięcy osób, z czego największe kilkusetosobowe tłumy przyszły na dwa koncerty w kościele i wieczorny spektakl światło i dźwięk w plenerze. W przeciwieństwie do pierwszej edycji festiwalu rok wcześniej, tym razem dopisała pogoda – z wyjątkiem kilkuminutowych przelotnych opadów w jeden z trzech dni, było słonecznie i ciepło.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i odwiedzili festiwal, za wspólne spędzenie czasu i wspólną zabawę. Mamy nadzieję na więcej w przyszłym roku. I wiemy już, że więcej będzie. Ku naszemu zaskoczeniu, niektórym mieszkańcom Sadyby tak udzieliła się atmosfera festiwalu, że już w jego trakcie zgłosili kilka spektakularnych pomysłów, które chcą zrealizować w 2009 roku. Wstępny plan przyszłorocznej imprezy już jest! Oczywiście czekamy na kolejne pomysły na imprezy i kolejne deklaracje pomocy. Do czerwca 2009 roku zostało już tylko 10 miesięcy…
Zobacz artykuły o festiwalu z Gazety Wyborczej „Na Sadybie pamiętają o ogrodach”
Zobacz zdjęcia z tegorocznego festiwalu


«« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka