Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaZapisz się do Klubu Ogrodnika!
dodano: 12-10-2007 o godzinie: 12:22:16
Rusza Klub Sadybiańskich Ogrodników. Do piątku, 12 października może się do niego zapisać każdy mieszkaniec Sadyby, który posiada przydomowy ogródek i jest zainteresowany jego upiększaniem, nawet jeśli nie ma na niego dużo czasu.

Zapowiedź powstania Klubu padła 9 września 2007 r., podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu na najładniejszy ogródek Sadyby 2007. Andrzej Łokaj z Towarzystwa Miasto-Ogród Sadyba ogłosił wówczas, że ta całoroczna inicjatywa skierowana jest do wszystkich Sadybian, którzy są zainteresowani rozwojem swojego ogrodu. Chodzi w niej o to, by mieszkańcy Miasta-Ogrodu Sadyba dzielili się między sobą wiedzą o utrzymaniu ogrodu, a także uczyli się od eksperta, jak rozwiązać ich konkretne ogrodowe problemy. Niemniej ważnym celem jest to, by – przy okazji – członkowie Klubu poznawali się ze sobą na niwie towarzyskiej. Spotkania klubowiczów będą się odbywać w ich prywatnych ogrodach. O ile to będzie możliwe i pożądane przez gospodarzy kolejnych spotkań, rozwiązywanie problemów nie będzie tylko teoretyczne, ale również praktyczne – na oczach gości ekspert Klubu (jest nim architekt krajobrazu i ogrodnik Marzena Suchocka) będzie razem z gospodarzem przygotowywał rośliny na zimę, spryskiwał krzewy przeciw szkodnikom, wertykulował i nawoził trawę, czy dobierał rośliny do zacienionych miejsc ogrodu. Temat kolejnego spotkania będzie wcześniej uzgadniany z gospodarzem i przesyłany e-mailem do wszystkich klubowiczów.

Klub ma już pierwszych członków. Jest ich 41. Automatycznie do konkursu zostali bowiem włączeni wszyscy uczestnicy rozstrzygniętego we wrześniu, pierwszego konkursu na najładniejszy ogródek Sadyby. Zapisy dla pozostałych chętnych trwają do piątku, 12 października. Zainteresowany właściciel sadybiańskiego ogrodu musi w tym celu wysłać swoje zgłoszenie z podaniem imienia, nazwiska, adresu, telefonu (najlepiej komórkowego) i adresu e-mail. Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: miasto-ogrod@sadyba.waw.pl lub telefon 0 506 025 118.

Pierwsze spotkanie Klubu w jednym z sadybiańskich ogrodów planowane jest na drugą połowę października. Członkostwo w Klubie jest darmowe.

Pomysłodawcy Klubu z Towarzystwa Miasto-Ogród Sadyba ogłaszają przy okazji, że poszukują osoby lub osób, które same lub z innymi, zajmą się koordynacją spotkań Klubu. Do zadań tej osoby lub osób należałoby uzgadnianie tematu i miejsca kolejnych spotkań, informowanie klubowiczów o spotkaniach, zapisywanie nowych członków, uczestniczenie w spotkaniach. Zajęcie to, tak jak wszystkie zajęcia w Towarzystwie, byłoby realizowane na zasadach charytatywnych, bez wynagrodzenia. Pełnienie funkcji opiekuna-koordynatora Klubu może być znakomitą okazją do poznania ludzi i ich niedostępnych zwykle ogrodów oraz do pogłębienia swojej własnej wiedzy o tworzeniu i utrzymywaniu pięknych ogrodów. Praca ta wymaga poświęcenia kilku godzin w miesiącu. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Andrzejem Łokajem pod numerem komórkowym 506 025 118 lub adresem e-mail: andrzej.lokaj@data.pl.


«« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka