Zobacz historię z okien autobusu!

Już w sobotę, 17 marca o godz. 11.00, odbędzie się wykład o kolejce wilanowskiej, z cyklu „Poznaj Sadybę”. Od 1891 r. kolejka ta była motorem rozwoju całego dolnego Mokotowa, w tym Miasta-Ogród Czerniaków (przechodziła wzdłuż Powsińskiej i częściowo ul. Okrężną).

Tym razem wykładowi będzie towarzyszyła specjalna atrakcja. Po godz. 12.30 odbędzie się przejazd z przewodnikiem po całej historycznej trasie kolejki wilanowskiej – od pl. Unii Lubelskiej przez Okrężną i dalej – do Wilanowa i Piaseczna (początek i koniec wycieczki będzie w miejscu wykładu, tj. przy ul. Jeziornej 5/9, wejście od Jodłowej). Ponieważ samej kolejki już nie ma, przejedziemy się po tej trasie historycznymi autobusami z lat 50. (tzw. „ogórkami”), które zostaną specjalnie dla nas przygotowane na tę okazję.

Prosimy o jak najszybsze potwierdzenie wzięcia udziału w przejażdżce. Są ku temu dwa powody. Po pierwsze, liczba miejsc w autobusach jest ograniczona. A po drugie, spodziewamy się dodatkowego zainteresowania osób spoza Sadyby, ponieważ impreza ta będzie zapowiadana i reklamowana w kilku stołecznych mediach (Telewizyjny Kurier Warszawski, Południe, Gazeta Stołeczna, Radio Warszawa). Telefon do siedziby Towarzystwa w sprawie rezerwacji: (0-22) 858 77 00. Termin dokonywania rezerwacji upływa w piątek, 9 marca o godz. 13.00.

Koszt przejażdżki wynosi 20 zł od osoby. Niestety, nie jesteśmy właścicielami autobusów i musimy je specjalnie wypożyczyć. Opłata ta idzie jednak wyłącznie na pokrycie kosztów wynajmu autobusów, w tym przegląd techniczny, benzynę i kierowcę.

Sam wykład odbędzie się 17 marca, o godz. 11.00, w Szkole Podstawowej 103, ul. Jeziorna 5/9, wejście od Jodłowej.

Pozdrawiamy i zapraszamy na wspólną przejażdżkę
Towarzystwo Miasto-Ogród Sadyba