Zmieńmy Sadybę razem, zagłosuj na lokalne projekty

Zmieńmy Sadybę razem - zagłosuj na lokalne projekty z Sadyby w dniach 16-26.06.2015

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu projektów 2. edycji budżetu partycypacyjnego. To jedna z nielicznych okazji, by mieszkańcy mogli sami zdecydować, co za dzielnicowe pieniądze powinno powstać w ich najbliższej okolicy.

W ubiegłym roku dzięki Państwa głosom zwyciężyły dwa projekty z Sadyby: Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego i 100 drzew dla Sadyby i Stegien. Pierwszy zacznie działać od lipca 2015, a drugi od października 2015. Szansa jest więc duża. Teraz czas na kolejne sukcesy!

W tej edycji budżetu partycypacyjnego Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba zachęca Państwa do głosowania na wszystkie 5 projektów dotyczących starej Sadyby:

1. Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego etap 2 (koszt: 280.900 zł)
Druga część zwycięskiego projektu Przemka Paska z Fundacji Ja Wisła z poprzedniego roku; Zakres projektu: budowa drewnianych pomostów, rewitalizacja plaży (100 ton czystego piasku), likwidacja wysypisk śmieci, nasadzenia wierzb, budowa wiatek wypoczynkowych, prowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych, w tym zajęć kajakowych, instalacja budek i platformy lęgowej dla ptaków, prowadzenie strony internetowej i realizacja działań promocyjnych, powołanie straży Jeziorka Czerniakowskiego.

3.  Herbatka u Starszych Panów (plenerowy koncert z okazji 100-lecia urodzin Jeremiego Przybory) (koszt: 65.400 zł)
WW grudniu 2015 przypada 100-lecie urodzin Jeremiego Przybory, współautora legendarnego Kabaretu Starszych Panów, a jednocześnie dawnego mieszkańca Sadyby.  Z tej okazji odbędzie się koncert piosenek mistrza na Skwerze Starszych Panów (powstałym dla upamiętnienia Przybory). W programie: zwycięzcy amatorskich konkursów Starszych Panów z całego kraju oraz gwiazda znana z wykonywania piosenek Starszych Panów (np. Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Kayah, Magda Umer). Prowadzenie: np. Maciej Stuhr

4. Stylizowane słupy na lokalne ogłoszenia (koszt: 11.000 zł)
Aby pomóc lokalnym mieszkańcom Sadyby w wymianie informacji i integracji, powstaną 2 stylizowane słupy ogłoszeniowe na lokalne ogłoszenia: jeden we wschodniej części osiedla na Skwerze Starszych Panów, a drugi w zachodniej części – przy ul. Zdrojowej.

26. "Sadyba filmowa" - kino plenerowe (koszt: 28.000 zł)
Kino plenerowe odbywające się wieczorem w trzy kolejne soboty czerwca 2016. W pierwszej części pokazu, widzowie obejrzą 1-2 krótkie filmy (dokumenty, krótkie fabuły, animacje), a w drugiej - film fabularny. Filmy związane będą z twórcami ze starej Sadyby. Wprowadzenie - uznany krytyk filmowy, np. Tomasz Raczek

29.   Czar kolejki wilanowskiej (koszt: 104.500 zł)
Dokończenie projektu sprzed 10 lat upamiętniającego gospodarczą i kulturową rolę kolejki wilanowskiej. Aranżacja otoczenia przez dodanie elementów przestrzennych, oświetlenia, efektów dźwiękowych oraz tablic informacyjnych.

Jak głosować?

Najłatwiej przez Internet. Wystarczy pięć prostych kroków:

1. Wejdź w dniach 16-26.06 na stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl
  2. Znajdź obszar D na Mokotowie (Sadyba, Stegny, Czerniaków i okolice)
  3. Wpisz swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, adres e-mail)
  4. Odszukaj i zaznacz 5 polecanych projektów ze starej Sadyby (ich łączny koszt to 489.800 zł) + ewentualnie inne projekty z tego samego obszaru D (uwaga! łączny koszt dodatkowych projektów nie może przekroczyć 619.080 zł – inaczej głos będzie nieważny). Uwaga: Aby szybciej znaleźć polecane projekty, szukaj przypisanych im numerów porządkowych
  5. Wejdź na swoją skrzynkę e-mail podaną w kroku nr 3, otwórz e-maila weryfikacyjnego w sprawie głosowania, i kliknij w załączony w wiadomości link.  Dopiero wtedy Twój głos będzie ważny!

Uwaga:

• Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz (nie ma możliwości poprawiania w Internecie, ani dodatkowego głosowania w inny sposób np. osobiście w urzędzie).
  • Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).
  • W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek.
  • Wyniki głosowania będą znane do 10 lipca 2015.