Zagłosuj na lokalne projekty z Sadyby w dniach 14-24.06.2016

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty 3. edycji budżetu partycypacyjnego. To jedna z nielicznych okazji, by mieszkańcy mogli sami zdecydować, co za dzielnicowe pieniądze powinno powstać w ich najbliższej okolicy.

W ubiegłych 2 latach dzięki Państwa głosom zrealizowano aż 6 projektów ze starej Sadyby: „Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego” (135.250 zł), „100 drzew dla Sadyby i Stegien” (120.000 zł), „Stylizowane słupy na lokalne ogłoszenia” (11.000 zł), „Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego cz.2” (280.900 zł), „Sadyba filmowa - Kino plenerowe” (28.000 zł), „Czar kolejki wilanowskiej” (104.500 zł). Dzięki Państwa głosom, w ciągu 2 lat stara Sadyba otrzymała więc aż 679.650 złotych!

W tej edycji budżetu partycypacyjnego Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba zachęca Państwa do głosowania w pierwszej kolejności na trzy projekty z naszego osiedla, które pozostaną z nami na lata i odpowiadają na najważniejsze potrzeby naszego osiedla (w kolejności numerów porządkowych, które zostały im przypisane w losowaniu)

Nr 28 - Spacerek na skwerek ulicą Buską  (koszt: 174.000 zł)
Projekt zakłada stworzenie eleganckiego skweru na niezagospodarowanym terenie zielonym przy Nałęczowskiej pomiędzy ulicami Buską i Żegiestowską z przeznaczeniem na miejsce relaksu dla mieszkańców oraz przystosowanie ulicy Buskiej do spaceru dla mieszkańców poprzez wymianę chodnika.

Nr 31 - Ścieżka dla Jeziorka Czerniakowskiego (koszt: 249.100 zł)
Trzecia część zwycięskiego projektu Przemka Paska z Fundacji Ja Wisła z poprzednich dwóch lat; Zakres projektu: dosypanie 100 ton piasku na plażę; utwardzenie żwirem i zrębkami 4 km ścieżki wokół Jeziorka; działania ochronne dla zwierząt i roślin (w tym nasadzenie 500 sadzonek drew i krzewów i budowa paśnika dla saren); rejsy łódkami (50h), wycieczki (50h) i warsztaty edukacyjne m.in. z wikliny, etnografii (50h) dla dzieci, młodzieży, seniorów i rodzin; utrzymanie czystości i porządku w Rezerwacie (w tym instalacja 48 koszty na śmieci); prowadzenie strony internetowej, profilu Facebook, wykonanie 4000 broszur, powołanie codziennego strażnika Jeziorka Czerniakowskiego

Nr 35 - Tablice ogłoszeniowe dla mieszkańców Sadyby (koszt: 47.200 zł) 
W ramach projektu powstanie 9 stylizowanych tablic na lokalne ogłoszenia. Tablice zostaną ustawione w najbardziej widocznych i uczęszczanych miejscach Sadyby, aby mieszkańcy tego osiedla mogli łatwo i elegancko dotrzeć do sąsiadów z informacją o ważnych dla nich sprawach

 

 

Pozostałe projekty z Miasta Ogrodu Sadyba
Po tym jak zagłosujemy na trzy powyższe projekty strategiczne, warto oddać głos również na kilka mniejszych projektów z Sadyby, do wyboru (w kolejności numerów na liście do głosowania):

(Uwaga: jeśli zagłosujecie na wszystkie projekty z Sadyby, wymienione na tej ulotce, wykorzystacie 686.394 złotych. Na inne projekty z Rejonu D, które nie zostały wymienione w ulotce, zostanie wam wtedy do wykorzystania jeszcze 465.927 złotych. Nic więc nie tracicie, popierając projekty z Sadyby. Nadal macie duże pole do wyboru!)                            

Nr 1.      Cykl nietypowych spacerów z przewodnikiem po starej Sadybie (6 spacerów) 13.120 zł 
Sześć spacerów z przewodnikiem po Mieście Ogrodzie Sadyba, przedwojennym osiedlu wpisanym do rejestru zabytków. Każdy spacer poruszy inny, mało znany aspekt osiedla – wykopaliska archeologiczne, osadę spółdzielni Społem, tajne drukarnie, Żydów na Sadybie podczas okupacji, Sadybę w filmie, Ogrody Czerniakowskie. Spacery będą nagrywane, a ich pisemny zapis udostępniony w Internecie.

Nr 7.      Sadyba w Muzyce - cykl koncertów (5 koncertów od kwietnia do sierpnia 2017) 38.500 zł
Cykl pięciu koncertów zróżnicowanych zespołów kameralnych w okresie od kwietnia do sierpnia 2017 w pięciu charakterystycznych dla Sadyby lokalizacjach.  Muzyka koncertów ma korespondować z miejscem i datą wykonania, a prelekcja pomiędzy kolejnymi utworami oprócz treści muzycznych opowiadać ma o historii danej lokalizacji i jej wpływie na kształt dzisiejszej Sadyby

Nr 9.      Zdrowi na Sadybie: joga, fitness, nordic walking, tai-chi w plenerze, za darmo, ogólnodostępne, dla każdego (8 zajęć co miesiąc przez 5-10 miesięcy w 2017) 21.100 zł
Zdrowi na Sadybie: joga, fitness, nordic walking, tai-chi: darmowe zajęcia, ogólnodostępne, łatwe do wykonania w każdym wieku. Wystarczy robić ćwiczenia z instruktorem, na  świeżym powietrzu przez cały rok. Dla każdego, rodzin z dziećmi, seniorów, młodzieży. Projekt integracyjny, rekreacyjny. Ćwiczenia w parkach Sadyby, nad jeziorkiem, na skwerach. Mieszkańcy Stegien też uczestniczą.

Nr 16.    My i psy, razem na Sadybie - modernizacja wybiegu dla psów w parku Skwer Ormiański 11.430 zł
Wybieg dla psów w parku Skwer Ormiański na Sadybie jest bardzo intensywnie użytkowany. Wymaga napraw i ulepszeń, które pozwolą na dalsze prawidłowe funkcjonowanie. Projekt przewiduje naprawę furtek, wyrównanie nawierzchni wybiegu, dostawienie ławek w cieniu oraz dodanie kilku podstawowych elementów toru przeszkód.

Nr 18.    Zagrajmy w parku w piłkarzyki. Postawienie dwóch betonowych stołów na Skwerze Ormiańskim         17.150 zł
Wyposażenie parku Skwer Ormiański ma już 15 lat. Najwyższy czas wzbogacić ofertę rekreacyjną. Miejsce obok placu zabaw to świetna lokalizacja dla dwóch stołów do gry w piłkarzyki. To gra łatwa i łącząca pokolenia: dostępna dla wszystkich, niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Zagrają tu dzieci, seniorzy, młodzież, całe wielopokoleniowe rodziny.

Nr 20.    Sadybiańska szkoła reportażu – 8-miesięczne warsztaty dla dziennikarzy-amatorów z Sadyby, połączone z wydawaniem gazety internetowej 53.689 zł     
Warsztaty dla dziennikarzy-amatorów z Sadyby. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy w kilku specjalnościach.  Uczestnicy będą uczestniczyć w kolegiach redakcyjnych i realizować terminowe zadania. Efekty ich pracy będą publikowane na stronie projektu w Internecie. Uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia kursu i portfolio prac na płycie DVD oraz wezmą udział w wystawie.

Nr 32.    Tablice do wystaw plenerowych na Skwerze Starszych Panów (7 tablic) 30.705 zł
Projekt zakłada wstawienie 7 tablic wystawowych na Skwerze Starszych Panów. Tablice stanowią dokończenie projektu rewitalizacji zieleńca z 2009.

Nr 34.    Cykl wyprzedaży garażowych. Sprzedajmy zbędne rzeczy, kupmy coś atrakcyjnego, poznajmy sąsiadów (2 wyprzedaże garażowe – na wiosnę i na jesień) 5.400 zł           
Wszyscy mamy w domach niepotrzebne przedmioty, które mogą przydać się innym. Dajmy im drugie życie, przy okazji spotkajmy się z sąsiadami z Sadyby i Stegien. Urządźmy sobotnią integracyjno-ekologiczno-ekonomiczną akcję jednoczesnych wyprzedaży garażowych. Sprzedajmy, kupmy, nawiążmy sąsiedzkie kontakty. Planowane dwie edycje: wiosenna i jesienna.

Nr 38.     Sadyba filmowa - kino plenerowe (3 wieczory w czerwcu 2017) 25.000 zł          
Cykl plenerowych projekcji "Sadyba filmowa" odbywałby się przez trzy kolejne weekendy czerwca 2017 (w sumie trzy wieczory). W pierwszej części pokazu, widzowie obejrzeliby 1-2 krótkie filmy (dokumenty, krótkie fabuły, animacje), a w drugiej - film fabularny. Filmy związane byłyby z twórcami ze starej Sadyby. Wprowadzałby je uznany krytyk filmowy

 

Jak głosować?
Najłatwiej przez Internet. Wystarczy pięć prostych kroków:

  1. Wejdź w dniach 14-24.06 na stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl
  2. Znajdź obszar D na Mokotowie (Sadyba, Stegny, Czerniaków i okolice)
  3. Wpisz swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, adres e-mail)
  4. Odszukaj i zaznacz polecane projekty ze starej Sadyby (ich łączny koszt to 686.394 zł) + ewentualnie inne projekty z tego samego obszaru D (uwaga! łączny koszt dodatkowych projektów nie może przekroczyć 465.927 zł – inaczej głos będzie nieważny). Uwaga: Aby szybciej znaleźć polecane projekty, szukaj przypisanych im numerów porządkowych.
  5. Wejdź na swoją skrzynkę e-mail podaną w kroku nr 3, otwórz e-maila weryfikacyjnego w sprawie głosowania, i kliknij w załączony w wiadomości link.  Dopiero wtedy Twój głos będzie ważny!

Uwaga:
·Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz (nie ma możliwości poprawiania w Internecie, ani dodatkowego głosowania w inny sposób np. osobiście w urzędzie).
·Każdy może głosować tylko w jednym rejonie jednej dzielnicy (np. nie można wybrać jednego projektu z Rejonu C na Mokotowie, jednego projektu z Rejonu D na Mokotowie, i jednego projektu z Ursynowa)
·Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).
·W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek (również dzieci poniżej 18 lat – w ich imieniu i w porozumieniu z nimi głosują rodzice!)
·Wyniki głosowania będą znane do 10 lipca 2016.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba