Warszawa II RP wzorem nowoczesności w Polsce.

Od 22 X do 26 XI 2017 Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba realizowało projekt "Warszawa II RP wzorem nowoczesności w niepodległej Polsce. Cykl spotkań edukacyjnych w Mieście-Ogrodzie Sadyba", dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Projekt obejmował wykłady, warsztaty, wystawę, konkursy, a także wydarzenia muzyczne, w tym debiutancki występ naszego amatorskiego zespołu Sadyba Śpiewa. Cykl cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród Sadybianek i Sadybian, jak i innych miłośników Dwudziestolecia, którzy aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło około 750 osób. Towarzystwo planuje udział w kolejnych edycjach programu. 10 lutego 2018 odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące tegorocznej i pojawiły się pomysły na nowy projekt. Jednym z nich jest cykl spotkań i spacerów poświęconych historii Sadyby Oficerskiej i działania upamiętniające jej pierwszych mieszkańców, oficerów II RP.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów z roku 2017 oraz do śledzenia aktualnych wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości na stronie projektu, a także do przesyłania swoich pomysłów na adres sadybaniepodelgla@gmail.com

fb: www.facebook.com/sadybaniepodlegla

YT: Sadyba Niepodległa - materiały filmowe, m.in. film podsumowania TUTAJ

Zdjęcia ze spotkań w roku 2017:

22 X  Inauguracja i recital Joanny Hort

29 X  Wykład o architekturze i warsztaty

5 XI  Wykład o cyfryzacji pamiątek i warsztaty

11 XI Wystawa i wykład o polityce i rozrywce

12 XI Wykład z pokazem mody oraz Wykład i quiz o sztuce

19 XI "Sport to zdrowie" - wykład i pokaz mody

26 XI Podsumowanie, quiz i koncert

Koordynatorka i współautorka projektu to Sadybianka, Kasia Szczepaniak z Akademii Znajomych, a partnerował jej zaprzyjaźniony z nami varsavianista i kolekcjoner, Jarosław Wojciechowski z inicjatywy Ulice Twojego Miasta. Gospodarzami spotkań byli: