Sadyba w muzyce - co miesiąc po jednym koncercie!

Drodzy Sadybianie,

Zapewne mało kto pamięta tak zamierzchłe czasy ale w 2015 roku podczas Festiwalu Otwartych Ogrodów Sadyby nie wiadomo skąd zjawiła się idea zrealizowania kilku kameralnych koncertów na Sadybie. Dzięki wytężonej pracy Piotra Dąbrowskiego (znanego z koncertów u Pani Marii na Festiwalu Otwarte Ogrody) i Jerzego Piaseckiego powstał pomysł Sadyba w Muzyce, który został zgłoszony do konkursu projektów w ramach budżetu partycypacyjnego.

Dzięki wsparciu Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasto-Ogród Sadyba oraz właśnie waszym głosom w 2016 roku koncepcja ta zyskała akceptację i została zatwierdzona przez urząd naszej dzielnicy do realizacji. Pomysł jest dość ambitny - Muzyka koncertów ma korespondować z miejscem i datą wykonania, a prelekcja pomiędzy kolejnymi utworami oprócz treści muzycznych opowiadać ma o historii danego miejsca i jego wpływie na kształt dzisiejszej Sadyby.
Choć wówczas wydawało się to wszystko nierealnym, odległym marzeniem, dziś mamy przyjemność zawiadomić, że ruszamy.

Co miesiąc po jednym koncercie

- 3 kwietnia, w kościele pw. Św. Tadeusza Apostoła przy ulicy Goraszewskiej 16 o godzinie19.00. Na koncert złoży się muzyka paschalna J.S.Bacha, J. Haydna, G.B.Pergolesiego i L. Boccheriniego w wykonaniu kwartetu smyczkowego ProArte oraz obdarzonej przepięknym głosem solistki Justyny Stępień (sopran).
- 3 maja o godz. 12.00 w Muzeum Techniki Wojskowej (na Forcie przy Powsińskiej). Wczuwając się w ducha miejsca, związanego z obronnością, zespół puzonowy Trombastic zagra wówczas muzykę polską, pieśni patriotyczne i legionowe.
- 18 czerwca o godz. 19.00 w Kościele św. Bonifacego przy Czerniakowskiej 2/4. W tym najstarszym w Warszawie i niezniszczonym zabytku baroku, zespół wokalny Bornus Consort zaprezentuje muzykę polskiego renesansu.
- 15 lipca o godz. 16.00 na Skwerze Ormiańskim, na rogu Okrężnej i Powsińskiej. Combo jazzowe Seba Jazz Quartet wykona standardy jazzowe oraz muzykę polską z okresu międzywojennego.
-  5 sierpnia o godz. 16.00 na Skwerze Starszych Panów przy Goraszewskiej i Zakręt.  Na zakończenie cyklu powróci dźwięk puzonów. Orkiestra puzonów Złoty suwak przedstawi standardy muzyki rozrywkowej.

Koncerty poprowadzą: Piotr Dąbrowski i Wojciech Wiliński.

Poniżej zdjęcie z pierwszego koncertu w  Parafii Św. Tadeusza.

Zachęcamy do śledzenia profilu facebooka: https://www.facebook.com/tskmos/ i portalu  Sadyba 24 - http://www.sadyba24.pl/

Pozdrawiamy,

Zarząd Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba