Program wykładów na wiosnę 2007

Cykl wykładów o historii Sadyby pt. „Poznaj Sadybę” wchodzi w sezon wiosenny.

Jego założenia pozostają takie same, jak w sezonie jesienno-zimowym. O historii Sadyby opowiadają najwybitniejsi eksperci z poszczególnych obszarów - architekci, historycy, antropolog kultury, ornitolodzy. Spotykamy się zawsze w każdą trzecią sobotę miesiąca o godz. 11.00. Miejscem spotkań są zaprzyjaźnione szkoły podstawowe: 103 przy ul. Jeziornej 5/9 i 115 przy ul. Okrężnej 80. Wreszcie, wykłady są bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Oto program kolejnych spotkań.

17 marca 2007, g. 11.00 - Kolejka wilanowska

• Prowadzący: Bogdan Pokropiński, autor książki „Kolej wilanowska” i innych książek o warszawskich kolejkach dojazdowych oraz Jacek Kaczmarek, varsavianista, wiceprezes Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa 103, ul. Jeziorna 5/9
  • Uwaga: wśród uczestników rozlosowane zostaną 3 egzemplarze książki „Kolej wilanowska” z autografem autora; uczestnicy będą też mieli niepowtarzalną okazję przejechać się zabytkowymi autobusami z lat 50., tzw. „ogórkami” po całej trasie kolejki wilanowskiej – od Pl. Keksholmskiego (Unii Lubelskiej) do Piaseczna

21 kwietnia 2007, g. 11.00 - Znani ludzie Sadyby

• Prowadzący: Tadeusz Władysław Świątek, historyk, varsavianista, autor książek o Warszawie, w tym „Rody starej Warszawy” i „Mokotów poprzez wieki”
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa 103, ul. Jeziorna 5/9
  • Uwaga: wśród uczestników rozlosowane zostaną egzemplarze książki-albumu „Mokotów poprzez wieki” z autografem autora

19 maja 2007, g. 11.00 - Miasto-Ogród Czerniaków i osiedle Społem

• Prowadzący: Maria Sołtys, architekt SARP, autorka pracy o wartościach zabytkowych Miasta-Ogrodu Czerniaków (dla Stołecznego Konserwatora Zabytków, 2006)
  • Miejsce: Szkoła Podstawowa 103, ul. Jeziorna 5/9

Dodatkowe informacje: koordynator cyklu: Andrzej Łokaj (0 506 025 118), siedziba Towarzystwa Miasto-Ogród Sadyba ul. Okrężna 3, tel. (22) 858 77 00; tablica informacyjna przy Szkole103 (Jeziorna 5/9).