Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań

Zagłosuj na…

Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań – sąsiedzki pawilon parkowy na Skwerze Ormiańskim

Dlaczego warto?
Dzielnicowe inwestycje w kulturę i integrację od lat szerokim łukiem omijają Sadybę. Brakuje nam lokalu, w którym możemy się zintegrować, wziąć udział w ciekawych bezpłatnych zajęciach, zorganizować spotkanie czy wystawę, obcować z kulturą przez małe i duże K, gdzie dzieci otrzymają pomoc w odrabianiu lekcji, a seniorzy wypiją tanią kawę i mile spędzą czas poza domem. Potrzebujemy przestrzeni, gdzie każdy może spotkać się ze znajomymi i poznać nieznajomych, pograć w gry towarzyskie, przedstawić własne dokonania, zorganizować wystawę, odczyt, prezentację, wziąć udział w bezpłatnych zajęciach.

Co to jest?
W najnowszej edycji budżetu partycypacyjnego, mieszkańcy Miasta Ogrodu Sadyba - historycznej części Sadyby - oraz osiedla Bernardyńska będą mogli zagłosować na wyjątkowy projekt autorstwa mieszkanki Sadyby, Katarzyny Molskiej. Projekt, popierany przez Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba, zakłada zorganizowanie lokalu integracyjnego w specjalnie      w tym celu wybudowany pawilonie parkowym na Sadybie, na terenie Skweru Ormiańskiego. Budowla ma mieć powierzchnię 80-100m2, obejmie obszerne pomieszczenie z możliwością wydzielenia ruchomą ścianą sali dla potrzeb prowadzenia zajęć, niewielkie zaplecze oraz toaletę dostępną dla niepełnosprawnych. Pawilon będzie schowany w skarpie istniejącej górki, która zostanie w tym celu podwyższona i w większości będzie przykryty ziemią. Odpowiednią ilość światła słonecznego zapewnią dwie przeszklone elewacje od strony południowo-zachodniej. Pawilon ma być ogólnodostępnym miejscem łączącym pokolenia, gdzie każdy może spotkać się ze znajomymi i poznać nieznajomych, wypić kawę, pograć w gry towarzyskie, przedstawić własne dokonania, zorganizować wystawę, odczyt, prezentację, wziąć udział w bezpłatnej imprezie sąsiedzkiej. Na początku organizacja pozarządowa lub wolontariusze, a w przyszłości być może obecni na miejscu pracownicy, doradzą wybór książki do przeczytania na miejscu i pomogą dzieciom odrobić lekcje. W pawilonie ma funkcjonować czytelnia edukacyjno-artystyczno-rozrywkowa, dostępne będą atrakcyjne gry planszowe i bezpłatne WiFi. Można będzie przynieść i zjeść swoją kanapkę i wypić na miejscu kawę czy herbatę - w cenach zwyczajnych, dostępnych na każdą kieszeń. Operator obiektu (początkowo organizacja pozarządowa) zapewni bieżące informowanie na temat działalności pawilonu, aktualnych i planowanych wydarzeń, zarówno w formie biuletynu w zewnętrznej gablocie, jak i poprzez internet (www, fb, udostępnianie informacji lokalnym mediom). Nasze Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań stanie się unikalnym mokotowskim ośrodkiem integracji i interakcji lokalnego społeczeństwa. Jedynym na starej Sadybie!

Na co głosować?
• Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań - sąsiedzki pawilon parkowy na Skwerze Ormiańskim, 
To jedyna okazja od dziesięcioleci na stałe miejsce integracyjne na starej Sadybie! Opis powyżej. koszt: 418.500 zł oraz na resztę projektów zostanie ci ok 44 tys. zł. 
 
• Pchli targ na Sadybie. Sprzedajmy zbędne rzeczy, kupmy coś atrakcyjnego, poznajmy sąsiadów - Wszyscy mamy w domach niepotrzebne przedmioty, które mogą przydać się innym. Dajmy im drugie życie, przy okazji spotkajmy się z sąsiadami bliższymi i dalszymi. Urządźmy sobotni integracyjno-ekologiczno-ekonomiczny pchli targ. Sprzedajmy, kupmy, nawiążmy sąsiedzkie kontakty. Planowane dwie edycje: przedwakacyjna i jesienna. Autorka: Katarzyna Molska, koszt: 5.900 zł

• Sadyba w Muzyce II - Cykl trzech koncertów kameralnych w wykonaniu zespołów grających na instrumentach historycznych. Każdy koncert ma być poprzedzony referatem dotyczącym prezentowanych instrumentów i muzyki. Koncerty odbędą się w kolejne trzy weekendy czerwca 2019 na terenie Oddziału Muzeum Wojska Polskiego przy ul. Powsińskiej 13.Autor: Piotr Dąbrowski, koszt: 29.700 zł

• Zdrowi na Sadybie - II, joga, tai chi, nordic walking od wiosny do jesieni w plenerze  - Projekt ma na celu wyciągnięcie rodzin z dziećmi i seniorów na świeże powietrze, zachęcenie do uprawiania ćwiczeń w parkach, nad jeziorkiem, naukę łatwych, nieinwazyjnych sportów, gromadzenie lokalnej społeczności wokół zdrowej rekreacji, integrację sąsiedzką. Mieszkańcy Stegien, Wilanowa mile widziani.). Autorka: Anna Tryc-Bromley, koszt: 20.500 zł

• Niezapominajki do Parku przy Bernardyńskiej - Nasadzenia bylin w parku przy ul. Bernardyńskiej, które nie wymagają stałej pielęgnacji, a których zasoby uzupełniane co roku będą tworzyły powoli ogród angielski wg pierwotnego zamysłu. Autorka: Gabriela Wojciechowska, koszt: 8.530 zł


Kiedy zagłosować?
Głosowanie na 11 pomysłów z Miasta Ogrodu Sadyba (w tym 6 popieranych przez Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba) odbędzie się w dniach 15-30 czerwca tego roku. Wyniki zostaną ogłoszone do 13 lipca.

Kto może zagłosować?
Udział w głosowaniu mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym. Nie trzeba być pełnoletnim.

W jaki sposób mogę zagłosować?
Najwygodniej zagłosować przez internet. Wejdź na stronę https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Podaj adres e-mail, na który przyjdzie link aktywacyjny. Dopiero po kliknięciu w link, będzie możliwe oddanie głosów. Jeżeli nie dotarł do Ciebie e-mail z linkiem aktywacyjnym, sprawdź inne foldery w swojej poczcie np. spam lub zgłoś ten problem na adres twojbudzet@um.warszawa.pl.

Jak mogę zagłosować?
1. Wybierz dzielnicę Mokotów.
2. Wybierz obszar Miasto Ogród Sadyba.
3. Wybierz pomysł lub pomysły, na które chcesz zagłosować. Możesz wybrać dowolną liczbę pomysłów, pod warunkiem, że ich łączny koszt realizacji nie przekracza kwoty dostępnej na realizację projektów w danym obszarze. W obszarze Miasto Ogród Sadyba będzie do dyspozycji 462.911 złotych. Jeśli głosujesz przez Internet, aplikacja policzy automatycznie koszt wybranych pomysłów.
4. Wpisz swoje dane osobowe. Twoje dane nie będą jednak nikomu udostępnione.
5. Zagłosuj. Pamiętaj, że możesz głosować tylko raz i tylko w jednej dzielnicy.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba