Konkursami wiosna się zaczyna - 2009

Jak co roku, wiosna na Sadybie zaczyna się od konkursów. Dwa pierwsze z nich odbędą się już po raz trzeci, ostatni – po raz drugi.

Konkurs wiedzy o Sadybie

Swoją znajomość Sadyby będzie można sprawdzić w konkursie wiedzy 9 maja 2009, o godz. 11.00, w szkole 103 przy Jeziornej.  Konkurs, choć organizowany w szkole 103 w trakcie jej dorocznego festynu, jest otwarty dla uczniów z całej Sadyby.  Nie trzeba się wcześniej zapisywać, a jedynie przyjść na miejsce i wziąć udział.  Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs ogródków

Przed wejściem do dwóch przydomowych ogrodów na Sadybie widnieje stylizowana  emaliowana tabliczka z napisem „Ogrody Sadyby 1. miejsce”.   To dwa ogrody, które wygrały w poprzednich edycjach konkursu – na Klarysewskiej i na Kąkolewskiej.  Do tego grona ma szansę dołączyć kolejny Sadybianin.  Przypominamy, że do konkursu można zgłosić każdy ogródek na terenie Miasta Ogrodu Sadyba – zarówno swój, jak i cudzy, który po prostu Państwu się podoba. Zgłoszeń może być dowolna liczba. Należy je dostarczyć do Luni Bonder (ul. Kołobrzeska 7, tel. 0792 240 506, lunia.bonder@neuronet.pl) lub do Magdaleny Osewskiej (wibr@tlen.pl, 0602 646 153) do 6 maja 2009.  Jury odwiedzi Państwa ogrody w dniach 9-17 maja, po telefonicznym potwierdzeniu terminu wizyty. Ogłoszenie wyników i wręczenie cennych nagród odbędzie się 7 czerwca br, w czasie festiwalu Otwarte Ogrody. Od tego roku szczególnie premiujemy zagospodarowanie ogródków od strony ulicy, czyli tych miejsc, które są widoczne dla przechodniów i mogą cieszyć ich oko.

Konkurs fotograficzny „Moja Sadyba”

Uczniowie sadybiańskich podstawówek znów ruszyli z obiektywami na spacer po Sadybie.   Do połowy maja 2009 r. mogą zgłosić swoje zdjęcia w 2. edycji konkursu „Moja Sadyba”.   Zgodnie z tym, co sugeruje tytuł konkursu, zależy nam przede wszystkim na zdjęciach, które pokazują miejsca, ludzi lub zjawiska Sadyby, z którymi młodzi uczestnicy są szczególnie związani emocjonalnie. W tym roku nagrody będą wyjątkowe: poza nagrodami rzeczowymi, zwycięzcy otrzymają możliwość ekspozycji swoich prac w plenerze. Najlepsze fotografie zostaną powiększone do dużych rozmiarów i w formie plansz wystawowych trafią na ogrodzenia przed szkołami.  Rozstrzygnięcie konkursu na poziomie poszczególnych szkół odbędzie się w maju, a na poziomie całego Miasta Ogrodu Sadyba - w trakcie festiwalu „Otwarte Ogrody” w pierwszy weekend czerwca br.

Z przyjemnością informujemy, że w tym roku do konkursu przyłączyła się nowa szkoła podstawowa w Mieście Ogrodzie Sadyba.   Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „La Fontanie” mieści się przy ul. Okrężnej 95. Razem z nią w konkursie biorą udział publiczne szkoły podstawowe: 103 na Jeziornej i 115 na Okrężnej.