6 ton śmieci przy Jeziorku - wielkie sprzątanie

Z przyjemnością informujemy, że Jeziorko Czerniakowskie jest wreszcie wolne od śmieci - w wodzie i przy brzegach. To efekt pracy kilkudziesięciu woluntariuszy – mieszkańców Sadyby oraz kilku zaprzyjaźnionych płetwonurków, którzy w sobotę, 19 września 2009 r., uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Zebrali oni nad Jeziorkiem aż 80 100-litrowych worków śmieci. Licząc ostrożnie, to ponad 6 ton!

Poza niezliczonymi butelkami piwa i wódki, zebraliśmy m.in.:

• Telewizor
  • Krzesło
  • Fotel
  • Gaśnicę
  • Stanik
  • Parasol

Akcję zorganizowało Towarzystwo Miasto-Ogród Sadyba i Fundacja „Nasza Ziemia” (ogólnopolski organizator akcji „sprzątanie świata”), przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów, Harcerskiego Koła Podwodnego Wanda, WOPR, Koła Wędkarskiego i Koła Miłośników Jeziorka Czerniakowskiego.

Efekty naszych działań można było obejrzeć w telewizyjnych wiadomościach z 19września: w Panoramie i w Kurierze Warszawskim.  Dodatkowo zdjęcia i opis akcji można zobaczyć na stronie ogólnopolskiego organizatora – Fundacji Nasza Ziemia. (http://www.naszaziemia.pl/v3/aktualnosci.php?akcja=cala&id=14004)

Następna akcja sprzątania planowana jest przed Wielkanocą 2010 r.