Wiktoria 1920. Historie i rekonstrukcje

ZAPRASZAMY NA TEMATYCZNY SPACER PO SADYBIE OFICERSKIEJ!

Kiedy pogoda ani ogólna sytuacja nie nastrajają do spacerów, my mamy dla Państwa niespodziankę. Zapraszamy na spacer z Jolą Cichocką pt "Członkowie Sztabu Generalnego i ich domy".

Spacerujmy po Sadybie wirtualnie w piękny słoneczny dzień!

Spacer zrealizowano w ramach projektu "Wiktoria 1920 - historie i rekonstrukcje" dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

------------------------------------------------------------

PROGRAM ARCHIWALNY WYDARZENIA

------------------------------------------------------------

Sobota, 19 września 2020 o 10:00 UTC+02 – 18:00 UTC+02

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

Publiczne · Organizatorzy: Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto Ogród SadybaAkademia Znajomych / Friends' Academy i Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto Ogród Sadyba, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej i SP 115 im. Wandy Turowskiej zapraszają na wspólne obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej na Sadybie.

19 września w godz. 10-18

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, Powsińska 13

Atrakcje całodniowe:

- Rekonstrukcja punktu poborowego armii polskiej

- Prezentacje mody kobiecej i męskiej z okresu

- Wystawa plenerowa "Rola radiowywiadu w Bitwie Warszawskiej"

- Wystawy plenerowa „Bitwa Warszawska. Stulecie Zwycięstwa”

- Pokazy sprzętu ciężkiego z kolekcji MPTW

- Gra miejska „Wiktoria 1920” - WawaGra (link do zapisów wkrótce)

Wykłady i spacery:

10.30-11.30 / Sprzęt Wojska Polskiego w Bitwie Warszawskiej 1920 roku - Erazm Domański, MPTW

12.00-13.00 / Polska niepodległa - rola kobiet w budowaniu II RP - Kasia Szczepaniak, Akademia Znajomych

13.30-14.30 / Rola radiowywiadu w Bitwie Warszawskiej - Tomek Kowalski, Fundacja Pro Militaris

15.00-15.30 / Historia i sukcesy polskiego baloniarstwa - Jacek Bogdański, zdobywca Pucharu Gordona Bennetta w 2018 w duecie z Mateuszem Rękasem

15.30.16.30 / Kobiety Sadyby Oficerskiej i ich rola w II RP - Ola Brzozowska (spacer)

SP nr 115 im Wandy Turowskiej, Okrężna 80

16.30-18.00/ Pokaz balonowy

Partnerzy i podmioty zaangażowane:

Muzeum Wojska Polskiego

Wolontariat Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

Fundacja Pro Militaris

Towarzystwo Historyczne "Rok 1920"

GRH Bluszcz

Stowarzyszenie Historyczno - Edukacyjne im.7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich

Akademia Znajomych / Friends' Academy

Oficyna Wydawnicza Oryginały

PIstacja Media

WawaGra

Działania będą się odbywać głównie na terenie Fortu IX oraz SP 115 na ul. Okrężnej 80 z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa związanych z COVID-19. Będziemy informować o ewentualnych zmianach formuły wydarzenia.

Dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920

Autorki i koordynatorki projektu: Aleksandra Karkowska i Kasia Szczepaniak

Projekt graficzny: Katarzyna Brzostowska - Na zlecenie i bez Pokaż mniej