Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaPampersy, opony i butelki. Rezerwat jak śmietnik
dodano: 13-04-2010 o godzinie: 14:59:17

Sprzątanie brzegów Jeziorka zwiększa zasięg. Wiosenna akcja odbyła się tym razem z inicjatywy mieszkańców osiedla Bernardyńska.

W zaledwie kilka dni od pojawienia się propozycji mieszkańca na lokalnym blogu, nad brzegi Jeziorka ściągnęło kilkanaście osób z bloków nad Jeziorkiem. Dołączyła do nich podobna grupa mieszkańców z pobliskich domków jednorodzinnych z Miasta Ogrodu Sadyba.  Dzięki autorowi bloga
“Obronić Osiedle Bernardyńska”, który wypromował oddolną inicjatywę, dzielnica Mokotów dostarczyła organizatorom sto 120-litrowych worków i obiecała odebrać śmieci z kilku punktów składowania po weekendzie.

Wśród niecodziennych zdobyczy mieszkańcy znaleźli m.in. oponę, zwój kabli oraz zatopiony rower wodny, należący do pobliskiego koła WOPR. Poza tym, jak zwykle było dużo puszek, butelek, papierków, pampersów i niezliczone ilości niedopałków. Niektóre miejsca po południowej stronie Jeziorka przypominały małe wysypiska śmieci.

Akcja sprzątania Jeziorka odbyła się w sobotę, 27 marca 2010 r. To pierwsza akcja zorganizowana przez mieszkańców osiedla Bernardyńska, ale nie pierwsza w ogóle. Wcześniej podobne inicjatywy – w sumie trzy w ostatnich 3 latach - organizowało Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba.  Pierwsze odbyło się 22 kwietnia 2006 roku, a ostatnie - 19 września 2009 roku w ramach ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.


 - Zobacz krótką relację w TVN Warszawa


- Przeczytaj relację na blogu „Obronić Osiedle Bernardyńska”

- Przeczytaj naszą relację z poprzedniej akcji z 2009 roku 

- Zobacz zdjęcia z pierwszej akcji z 2006 roku

Zobacz zdjęcia z ostatniej akcji z 27 marca 2010:
 

                       «« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka