Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaKaczka, drzewo i kamienie. Sadyba w obiektywie.
dodano: 09-09-2009 o godzinie: 13:57:27
New Page 1

Od pierwszego weekendu czerwca sadybiańskie podstawówki goszczą na swych płotach niezwykłą wystawę wielkoformatowych zdjęć.  Jej autorami są ich uczniowie, nagrodzeni w konkursie fotograficznym Moja Sadyba 2009. Kacper Olczyk ze szkoły 115 pokazuje kaczkę spacerującą po prążkowanym dywanie z cieni drzew w parku Szczubełka, dzieci z zerówki w polsko-francuskiej szkole „La Fontaine” zwracają uwagę na koronę drzewa przeszytą promieniem, a Michał Maksymiuk  ze szkoły 103 przystaje przed ulicą wybrukowaną z kamieni tak mięsistych, że aż chce się ich dotknąć. 

 

Ci trzej zwycięzcy mieli w tym roku trudne zadanie.  Do konkursu stanęło bowiem aż 32 uczestników. Zgłoszono rekordową liczbę 191 zdjęć.  W przeciwieństwie do pierwszego konkursu w 2008 roku, gdzie dominowały zdjęcia Jeziorka Czerniakowskiego, tym razem zdjęcia dotyczyły wielu różnych miejsc Miasta Ogrodu Sadyba.  Uczestnicy nie robili tylko zdjęć dokumentujących rzeczywistość, ale także zdjęcia szczegółów, artystyczne impresje, próbowali oddać nastrój chwili. 

 

Najlepsi młodzi fotograficy otrzymali multimedialne nagrody od firmy Synergy i nagrody książkowe (m.in. album „Ziemia z nieba”) od Towarzystwa Miasto-Ogród Sadyba.  Poza wymienioną trójką zwycięzców, tytułem wyróżnienia nagrodę rzeczową przyznano również Agnieszce Wąsikowskiej ze szkoły 115.  Te i kilka dodatkowych osób z najciekawszymi pracami zaproszono dodatkowo na specjalne warsztaty fotograficzne, które – po ogłoszeniu wyników i otwarciu wystawy wyróżnionych prac - poprowadziła główna jurorka konkursu Barbara Dubus.  

 

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 6 czerwca 2009  r. w ogrodzie Szkoły La Fontaine na ul. Okrężnej 95.  Tej szkole przypadło w udziale zapoczątkowanie wystawy nagrodzonych prac. Wystawa wielkoformatowych zdjęć o rozmiarach 1,0m x 1,5m wisi na jej płocie od 8 czerwca i będzie wisiała do połowy września 2009 roku, kiedy to zostanie przeniesiona na parkan kolejnej szkoły.  

 

W konkursie zorganizowanym przez Towarzystwo Miasto Ogród Sadyba i lokalne szkoły podstawowe wzięli udział uczniowie ze szkół: nr 103 przy ul. Jeziornej 5/7, nr 115 przy Okrężnej 80 i polsko-francuskiej szkoły „La Fontaine” przy Okrężnej 95.

 

Celem konkursu jest uwrażliwienie młodych mieszkańców historycznej Sadyby na piękno ich osiedla oraz danie im możliwości artystycznego wyrażenia emocji związanych z tym miejscem.  Jednocześnie konkurs ma uświadomić dorosłym, co w Mieście Ogrodzie Sadyba stanowi wartość dla młodego pokolenia i co warto dla niego zachować.  

 

Laureaci:

1. Kacper Olczyk – „Park im. Szczubełka”

2. „O” z La Fontaine – „Impresje 01”

3. Michał Maksymiuk „Bruk na Okrężnej”

Wyróżnienie: Agnieszka Wąsikowska – „Jeziorko Czerniakowskie”


Zobacz zdjęcia!


«« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka