Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaKonkurs wiedzy o Sadybie - relacja
dodano: 15-11-2007 o godzinie: 23:05:14
Kamila Zajączkowska z klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 103 wygrała główną nagrodę, odtwarzacz MP3, w konkursie wiedzy o Sadybie. Konkurs Towarzystwa Miasto-Ogród Sadyba odbył się w sobotę, 2 czerwca 2007 r., podczas dorocznego festynu 103-ki.

W imprezie wzięło udział 22 sadybiańskich uczniów. Mieli za zadanie odpowiedzieć na kartkach na 13 pytań, a dokładnie wybrać jedną z trzech opcji odpowiedzi dla każdego z pytań. Trzy pytania powtarzały się z konkursu ubiegłorocznego, przez co organizatorzy chcieli sprawdzić, czy wiedza zdobyta na tych konkursach utrwala się, czy też zanika. Sądząc po odpowiedziach uczestników, którzy brali udział w poprzedniej edycji w 2006 r., wiedza nie idzie w las.

Średnia punktów za prawidłowe odpowiedzi nie była zbyt wysoka. Podobnie jak w roku poprzednim oscylowała w granicach 5 punktów (na 14 możliwych, bowiem jedno pytanie dopuszczało dwie właściwe odpowiedzi). Zwyciężczyni zdobyła 8 punktów. Drugie miejsce – z 7 punktami – zajęli ex equo: Irenka Moszyńska z 4a, Kasia Górska z 5a, Zuzia Czekajewska z 5a oraz Anna Kaźmierczak z 6b. Osoby te wylosowały gry dla młodzieży w wieku szkolnym, ufundowane i przekazane przez Dorotę Woyke Polec i firmę Granna. Na trzecim miejscu – z 6 punktami - znaleźli się: Anna Zajkowska z 3a, Krzyś Wróbel z 3a, Adam Kowalewski z 5a, Kuba Biernacki z 5a (szkoły 115), Olek Piotrowski z 5a, Filip Buliński oraz Sylwia Stawińska z 6a. Większość z nich również otrzymała gry ufundowane przez firmę Granna. Wszyscy uczestnicy dostali dodatkowo plany lekcji na przyszły rok.

Konkursowi towarzyszyły żywe emocje. Były okrzyki radości, gdy okazało się, że uczeń zakreślił właściwą odpowiedź, były też łzy, gdy jedna z uczennic zdała sobie sprawę, że nie zdobyła wystarczająco dużo punktów na nagrodę. Na pociechę, informujemy, że konkurs wiedzy o Sadybie zamierzam kontynuować również w kolejnych latach. Następny – w czerwcu 2008 r.

Zobacz pytania konkursowe i prawidłowe odpowiedzi

Zobacz zdjęcia z konkursu !


«« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka