Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaDecyzja Zarządu w sprawie Wyborów Samorządowych
dodano: 11-10-2014 o godzinie: 16:51:59
 
Drodzy Sadybianie,

Zarząd Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba podjął decyzję o aktywnym włączeniu się  Towarzystwa w kampanię wyborczą w Wyborach Samorządowych 2014. 

Decyzja ta wynika z niezadowalającej oceny działania Urzędu Dzielnicy Mokotów w okresie ostatnich 2 kadencji.

W oparciu o Państwa opinie (wyrażono emailwo i zgłaszane bezpośrednio) - Urząd Dzielnicy nie jest prawdziwym gospodarzem, nie wykazuje zaangażowania w  rozwiązywanie problemów zgłaszanych  przez mieszkańców  i  często też nie wspiera ich cennych oddolnych inicjatyw.

Jak wiemy, to Rada Dzielnicy podejmuje kluczowe decyzje,  w tym wybiera Burmistrza, tak więc to Rada odpowiada w dużej mierze za działanie Urzędu Dzielnicy Mokotów.

System głosowania na partie polityczne utrudnia nam głosowanie  na osobę godną zaufania społecznego.  Głosując na listę partyjną, zwykle głosujemy na osobę niekoniecznie znaną lub na działacza partyjnego (np. nr 1 na liście). Osoby z pierwszych miejsc list znalazły się tam z nominacji partyjnej. Nam natomiast zależałoby na wyborze działacza społecznego.

Jaką motywację ma wybrany radny, aby działać dla mieszkańców? W naszej ocenie, radny działa  zgodnie z instrukcjami partyjnymi, bo to pozwala zapracować  na dobre miejsce na listach za 4 lata. Tak więc po wyborach motywacja partyjnych radnych zwykle spada. Oczywiście nie generalizujemy bo są wyjątki od tej reguły.

Wydaje nam się, że my jako mieszkańcy możemy to zmienić. Proponujemy świadomie głosować na ludzi spoza list partyjnych - ludzi wiarygodnych, zaangażowanych i działających w naszym interesie.

Wiemy, że ta droga nie będzie na początku prosta, ale jesteśmy głęboko przekonani o sile naszej wspólnoty lokalnej. Jesteśmy dobrze zorganizowaną  i  świadomą społecznością obywatelską, która może skutecznie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość.

Wykorzystajmy to!

Dalsze informacje wkrótce.
Zarząd Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba 


«« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka