Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaSadyba: nagroda za najlepsze oświetlenie w kraju
dodano: 21-03-2012 o godzinie: 12:16:31

Sadyba po raz kolejny otrzymała nagrodę w konkursie na najlepsze oświetlenie polskich miast w 2011 r.  Tym razem wyróżnienie przypadło ulicy Zdrojowej i Skwerowi Starszych Panów.

W ogólnopolskim konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę, miasto i osiedle 2011 roku”, który odbywa się od lat pod patronatem Ministra Infrastruktury i Związku Miast Polskich, wyróżniono dwie realizacje z Sadyby.  Pierwsze miejsce w kategorii „Kompleksowe inwestycje i modernizacje oświetlenia dróg i ulic” zdobyła przebudowa oświetlenia m.in. ulicy Zdrojowej.  Zamontowano tam latarnie typu pastorał nawiązujące charakterem do zabytkowych latarni warszawskich z okresu międzywojennego.  Drugie zaś miejsce w kategorii „Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu” przypadło Skwerowi Starszych Panów za budowę oświetlenia gazowego.  O obu projektach pisaliśmy już wcześniej.

Wręczenie nagród odbyło się 12 marca 2012 r. podczas specjalnej uroczystości w trakcie
XX Międzynarodowych Targów Światło 2012, które zostały zorganizowane w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 (sala konferencyjna C1a, godz. 1400).

Są to już kolejne nagrody dla Sadyby w tym konkursie. Dwa lata wcześniej – w 2009 r. - nagrodę specjalną przyznano w nim za przebudowę oświetlenia obszaru zabytkowego – ul. Jodłowej przy wykorzystaniu latarni gazowych.

Przypomnijmy, że projekt rewitalizacji oświetlenia gazowego powstał z inicjatywy i przy dużym udziale realizacyjnym Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba.  Inwestorem nagrodzonych projektów był Urząd Dzielnicy Mokotów, a wykonawcą infrastruktury gazowej – Gazownia Warszawska.

               «« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka