Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaZdobyliśmy nagrodę Południa!
dodano: 16-06-2011 o godzinie: 11:23:15
 
Tegoroczna nagroda tygodnika Południa przypadła Towarzystwu Miasto Ogród Sadyba. Obok nas wśród kilku laureatów znaleźli się reżyser Andrzej Wajda i fotograf Chris Niedenthal.  

Gala wręczenia nagród odbyła się 14 czerwca 2011 r. w Pałacu w Wilanowie.  Na sali zasiadło wiele znanych osób – m.in. wspomniani już Andrzej Wajda i Chris Niedenthal, ale również dyrektor Muzeum Pałacu w Wilanowie Paweł Jaskanis, Burmistrz Mokotowa Bogdan Olesiński, poseł Tadeusz Ross, rektor Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych Lech Królikowski, proboszczowie aktywnych społecznie i kulturalnie parafii z Ursynowa i Stegien.  Grono nieprzypadkowe – wiele z zaproszonych osób to laureaci poprzednich edycji tej nagrody.  Warto wspomnieć, że wyróżnienie to przyznano w ubiegłych latach m.in. Kazimierzowi Górskiemu, Janowi Nowakowi Jeziorańskiemu i ks. Janowi Twardowskiemu (w kategorii „wartości”), oraz Stowarzyszeniu Mieszkańców Smolnej, Przemkowi Paskowi z fundacji Ja Wisła oraz dyrektorce Domu Kultury Dorożkarnia Annie Michalak (w kategorii „aktywność”).   

I właśnie ta ostatnia z wymienionych, Anna Michalak z Dorożkarni na sąsiednich Siekierkach, przedstawiła nasze Towarzystwo zgromadzonym gościom.  Wspomniała krótko o tym, że nawiązujemy tradycją do przedwojennego Towarzystwa Przyjaciół Miasta Ogrodu Czerniaków, a pod nową nazwą Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Miasta Ogrodu Sadyba działamy od 1990 r.  Przypomniała też, że organizujemy m.in. podziwiane przez nią plenerowe wystawy o historii osiedla, ale również koncerty, wernisaże, prelekcje – słowem to, co pozwala mieszkańcom budować swą lokalną tożsamość w dużym mieście. W odpowiedzi kilka słów podziękowania wygłosił prezes Towarzystwa, Janusz Białasik.  Jako nagrodę dostał: różę, dyplom w złotych ramkach („za rozwijanie dobrych więzi sąsiedzkich”) oraz… lustro.  I automatyczne zaproszenie do udziału w kapitule nagrody – o przyznaniu kolejnych nagród decyduje bowiem grono wszystkich dotychczasowych laureatów (ich decyzja musi być jednomyślna).

Relację z uroczystości zamieścił tygodnik Południe we wszystkich swoich edycjach w Warszawie (w sumie to aż 150 tys. nakładu!) w numerze z 16 czerwca 2011 r.  

Zobacz zdjęcia z gali przyznania nagród:

           

     


«« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka