Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaZwyciężył po latach prób. O Sadybie wie najwięcej
dodano: 21-05-2011 o godzinie: 16:26:40

Podchodził do konkursu co roku. Zawsze był w czołówce, ale dopiero za czwartym razem odniósł zwycięstwo. Antek Moszyński z 6. klasy Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie wyprzedził 17 uczniów z klas 3-6 i zdobył pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie wiedzy o Sadybie.


Że co?
Wszyscy uczestnicy byli zgodni, że pytania konkursowe były tym razem bardzo trudne. Wśród 15 pytań, jakie pojawiły się na konkursie, najtrudniejsze okazały się te dotyczące naszego materialnego otoczenia, m.in. lokalizacji na Sadybie ulic z kostką granitową oraz domów z ogrodem w środku (tzw. domów atrialnych). Nawet najlepsi nie wiedzieli też, że na Sadybie gościła bliska rodzina prezydenta USA i że jednym z dwóch starszych panów, który mieszkał na Sadybie, a dziś jest współpatronem Skweru Starszych Panów, jest Jeremi Przybora (a nie jego kolega z kabaretu Jerzy Wasowski, ani tym bardziej syn Jerzego – Grzegorz). 

A właśnie, że wiem
O dziwo, uczestnicy dobrze znali topografię Sadyby i – mimo przewagi uczniów ze wschodniej strony Miasta Ogrodu Sadyba – zwykle wiedzieli na przykład, jaki ogromny insekt pomieszkuje na dachu domu na zachodnim brzegu osiedla. Wiedzieli, gdzie obecnie stoi lokomotywka upamiętniająca ciuchcię wąskotorową sprzed wieku, ale też gdzie jeszcze do niedawna rosło drzewo, na którym w czasie wojny ludzie wieszali kartki z wiadomościami dla zagubionych członków rodziny. 

Ci z uczestników, którzy nie byli pewni odpowiedzi na dane pytanie, mogli zawierzyć losowi i wybrać jedną z trzech wyczytywanych opcji.  Niezależnie od tego, czy przydał się łut szczęścia czy nie, wszyscy mieli takie same szanse na wygraną. 

Konkurs po raz piąty zorganizowało Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba. Sponsorem nagród (gier) była jak zwykle firma Granna.  Miejsca na konkurs użyczyła Szkoła Podstawowa nr 103 przy Jeziornej.  Impreza odbyła się w ramach dorocznego pikniku tej szkoły, 14 maja 2011 r.

Wyniki konkursu:

 1. Antek Moszyński z 6 - 10 pkt
 2. Patrycja Malik … - 9 pkt
 3. Ex equo
  1. Zosia Dąbska z 3b – 8 pkt
  2. Jan Lipiński z 6a - 8 pkt
  3. Wojtek Piasecki z 4a -8 pkt
  4. Magda Pruszyńska z 4a – 8 pkt
 4. Ex equo
  1. Daniel Dzielicki z 6b – 7 pkt
  2. Bartosz Jastrzębski z 3 – 7 pkt
  3. Wiktoria Kominek Turowska z 4a – 7 pkt
  4. Helena Kurella z 3b – 7 pkt
  5. Maja Skrzyńska z 3a - 7 pkt
 5. Ex equo
  1. Michał Czech z 4a – 6 pkt
  2. Kinga Monar z 4d – 6 pkt
  3. Olek Witowski z 3b – 6 pkt
 6. Natalia Niewiadomska z 4a- 5 pkt
 7. Kasia Pruszyńska z 4b – 3 pkt
 8. Kuba Staszczyk z 4a – 2 pkt (musiał wyjść w trakcie)  
 9. Staś Radziwiłł z 4a – 1 pkt (musiał wyjść w trakcie)  

 

       

       «« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka