Towarzystwo Społeczno Kulturalne Miasto-Ogród SadybaKazanecki oblany złotem. Sukces z Sadybą w tle
dodano: 21-03-2011 o godzinie: 12:31:25

Kolejny sukces z Sadybą w tle.  7 marca 2011 orkiestra Sinfonia Viva otrzymała złotą płytę za opracowanie muzyki filmowej Waldemara Kazaneckiego, wydane w kolekcji Gazety Wyborczej „Wielcy kompozytorzy muzyki filmowej”.  Z tej okazji w warszawskim Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zaproszeni goście a - za pośrednictwem fal eteru  - także słuchacze 1. programu Polskiego Radia w całej Polsce i na świecie mogli na żywo wysłuchać niezapomnianych tematów z filmów Noce i dnie, Hrabina Cosel, Dom, czy też Czarne chmury.  Wszystkie opracował dyrygent orkiestry - Tomasz Radziwonowicz. 

Mało kto wie, ale Sadybianie mają w tym sukcesie pewien skromny udział. To organizatorzy festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2008 poprosili bowiem Tomasza Radziwonowicza o zaaranżowanie kilku utworów, które w tych samych wersjach trafiły później na złoty krążek (sama płyta ukazała się na rynku 1,5 roku po sadybiańskim koncercie, 2 grudnia 2009 roku). U nas na Sadybie odbyła się też premiera tych nowych wersji, podczas specjalnego koncertu orkiestry Sinfonia Viva, poświęconego wielkiemu artyście Sadyby - Waldemarowi Kazaneckiemu (6 czerwca 2008 r.). 

Przypominamy fragment tego pamiętnego koncertu w 2. części filmowej relacji z festiwalu Otwarte Ogrody Sadyba 2008.  Zobacz tutaj (od 6. minuty)

Poniżej pokazujemy także wybrane zdjęcia z koncertu:

     

     

  «« poprzedni    «« archiwum aktualności następny »»
© Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto-Ogród Sadyba
statystyka