Szanowni Państwo!
Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Wyjątkowe Ogrody Sadyby 2026”. Po raz kolejny, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody, wracamy z inicjatywą docenienia wyróżniających się ogrodów Sadyby.
Konkurs ma na celu promowanie dbałości o estetykę okolicy, bioróżnorodności i kreatywnych pomysłów na piękny i funkcjonalny ogród oraz działań proekologicznych (np. retencja wody, ogrody przyjazne zapylaczom).
Na co będziemy zwracać uwagę:
- ogród dostosowany do zmian klimatu - odporność na suszę
- ogród wielu zmysłów
- ogród bioróżnorodny
- ogród dbający o okoliczne zwierzaki – np. jeże
- ogród dla sąsiadów – najpiękniejszy przedogródek
- ogród dla dzieci
- ogród czterech pór roku
- ogród z pomysłem
- ogród dla zapylaczy
- sztuka w ogrodzie
- rzadkie, niezwykłe rośliny
Poniżej załączamy regulamin konkursu:
Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego do 8 czerwca 2026 załączonego w linku poniżej.
https://forms.gle/fJ7wu6w8LvfSpyXd9
Organizatorem konkursu jest TSK MOS we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kobieca Strona Sadyby”.
Ogłoszenie nagrodzonych i wyróżnionych grodów oraz wręczenie nagród
nastąpi w czasie Festiwalu w niedzielę 21.06.2026 o godz. 11.30 na Skwerze Ormiańskim (Punkt Biblioteczny nr 45).
A zaraz po tej uroczystości zaprosimy Państwa na spacer po nagrodzonych ogrodach - o godz. 12:00 wyruszymy ze Skweru Ormiańskiego.
Zapraszamy do udziału!
W razie pytań prosimy o kontakt:
towarzystwo@miasto-ogrod-sadyba.pl
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Połączeni z naturą” finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów.