KONKURS-Wyjątkowe Ogrody Sadyby 2026!

Szanowni Państwo!

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie „Wyjątkowe Ogrody Sadyby 2026”. Po raz kolejny, podczas tegorocznej edycji Festiwalu Otwarte Ogrody, wracamy z inicjatywą docenienia wyróżniających się ogrodów Sadyby.

Konkurs ma na celu promowanie dbałości o estetykę okolicy, bioróżnorodności i kreatywnych pomysłów na piękny i funkcjonalny ogród oraz działań proekologicznych (np. retencja wody, ogrody przyjazne zapylaczom).

Na co będziemy zwracać uwagę:

- ogród dostosowany do zmian klimatu - odporność na suszę

- ogród wielu zmysłów

- ogród bioróżnorodny

- ogród dbający o okoliczne zwierzaki – np. jeże

- ogród dla sąsiadów – najpiękniejszy przedogródek

- ogród dla dzieci

- ogród czterech pór roku

- ogród z pomysłem

- ogród dla zapylaczy

- sztuka w ogrodzie

- rzadkie, niezwykłe rośliny

Poniżej załączamy regulamin konkursu:

Regulamin

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego do 8 czerwca 2026  załączonego w linku poniżej. 

https://forms.gle/fJ7wu6w8LvfSpyXd9

Organizatorem konkursu jest TSK MOS we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kobieca Strona Sadyby”.

Ogłoszenie nagrodzonych i wyróżnionych grodów  oraz wręczenie nagród 

nastąpi w czasie Festiwalu w niedzielę  21.06.2026 o godz. 11.30 na Skwerze Ormiańskim (Punkt Biblioteczny nr 45). 

A zaraz po tej uroczystości zaprosimy Państwa na spacer po nagrodzonych ogrodach - o godz. 12:00 wyruszymy ze Skweru Ormiańskiego.

Zapraszamy do udziału!

W razie pytań prosimy o kontakt:

towarzystwo@miasto-ogrod-sadyba.pl
Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Połączeni z naturą” finansowanego przez Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Mokotów.

Zostań członkiem Towarzystwa Miasto Ogród Sadyba